
‘Zelfkennis is het begin van alle wijsheid en het einde van de meeste illusies’, dat zei – zoals iedereen weet – de Vlaamse schrijver Gerd De Ley in 1973. ‘Als je belezen wilt lijken, moet je voor de eerste alinea van je artikel gewoon een citaat googelen’, zei TopGear in 2022. Een boodschap die de politie ter harte nam afgelopen zondag. De eerste, dan.
De Nederlandse politie weet namelijk dondersgoed dat ze het met hun dieselbusjes niet kunnen opnemen tegen een Ferrari F8 Tributo. En zoals meerdere bestuurders al bewezen in de afgelopen maanden, kunnen de exoten listig uit de hoek komen. De politie had geen zin in brokken en ellende, dus besloten ze het tactischer te benaderen toen ze deze gestolen Ferrari zagen.
‘Het is wellicht onnodig te vermelden dat deze sportauto vele malen sneller is dan het gemiddelde politievoertuig. Daarbij brengt iedere achtervolging risico’s met zich mee voor andere weggebruikers en natuurlijk onszelf’, vertelt de politie op Instagram. Daarom gaf de politie geen stopteken met als risico dat de bestuurder zou vluchten, maar ze wachtten geduldig af.
‘Want wat bleek, ook sportauto’s moeten meestal nog brandstof tanken. Op dit moment sloot het vangnet en kon de auto in beslag genomen worden. Mooi resultaat, altijd fijn als iets retour rechtmatige eigenaar mag en dat ook nog eens zonder beschadigingen’, gaat de politie verder. ‘Als je niet sneller bent, moet je sluwer zijn’, menen ze. En dat blijkt.
Het grootste voordeel van deze tactiek is dat de auto onbeschadigd terug naar de eigenaar kan. Wel zo fijn.
2 reacties op “Nederlandse politie neemt op ’sluwe wijze’ gestolen Ferrari F8 in beslag”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Man koopt Ferrari F8 en crasht hem een week later bij een automeeting

De Ferrari SP48 Unica is een door Ferrari gemodificeerde F8

Deze Mansory F8 Spider is ’soft’, volgens de tuner zelf

Ferrari F8 Tributo total loss door verborgen schade

Ferrari F8 Tributo crasht 6 uur na aflevering

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

In deze provincie mag je straks niet harder dan 100 na 19:00 (en krijg je een boete als je het wel doet)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

De politie voert nu veel ‘artikel 8-controles’ uit, maar wat zijn dat eigenlijk?

Vakantiegangers opgelet: In deze Europese landen pakt de politie je auto af bij te hard rijden

Hoe lang mag je links blijven plakken voordat het onnodig linksrijden is?

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Hardrijder komt door een slimme advocaat onder een boete van 204 km/u uit

Je kunt deze week een brief van de politie ontvangen (en dat is nog erger dan een boete)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

De Porsche 911 Turbo 50 Years kost een ton meer dan een gewone, is ie dat waard? (review)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Worden er eigenlijk nog sportauto’s verkocht in Nederland? Dit zeggen de verkoopcijfers

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Nederlands stel verzint manier om 165.000 euro te verdienen aan de verzekering (maar loopt gelukkig tegen de lamp)

Deze motor weegt slechts 13,1 kilo maar levert 750 pk

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

Niet alleen terugroepacties voor airbags: ook Volkswagen roept auto’s terug wegens veiligheidsproblemen

Als je nu een Volvo van 83.500 euro koopt, krijg je een auto die helemaal niet af is

HEEL LANG De Bak in mieteren, als Bankstel een Ferrarimodel.. zal wel n Taakstrafje krijgen denk ik.. (jammerLaffe Honden)
Hopelijk hebben ze de “verduisteraar” de tank eerst op zijn kosten laten volgooien, om het ongemak van de eigenaar te verzachten.