
Als je partner zegt dat ie de autoverzekering gaat regelen, dan doet ie dat heus wel. Je hoeft hem echt niet elke vier maanden te herinneren. Voor deze bestuurder was waarschijnlijk de maat vol thuis. Of (en dat is misschien een betere verklaring) de auto was net aangeschaft en hij of zij was vergeten om de verzekering af te sluiten. Want de Volkswagen-rijder zette de auto stil op de vluchtstrook om nog even de verzekering te regelen.
De politie van Den Haag schrijft op Instagram: ‘Afgelopen week troffen wij een auto stilstaand op de vluchtstrook. Toen we gingen kijken wat er aan de hand was, bleek dat de bestuurder daar gestopt was om… een verzekering af te sluiten.’ Blijkbaar was de bestuurder snel genoeg, want de politie zegt niets over een boete voor het rijden zonder verzekering. Wel krijgt de Volkswagen-rijder een bekeuring voor het stilstaan op de vluchtstrook zonder dat er een noodgeval is.
De boete is 310 euro
‘De vluchtstrook is er voor noodgevallen, niet voor administratieve zaken. Stilstaan zonder geldige reden brengt jezelf en anderen in gevaar. Daarom hebben wij de bestuurder verzocht door te rijden naar een veilige plek én een bekeuring gegeven’, zo licht de politie nog even toe. De bekeuring voor het gebruiken van de vluchtstrook wanneer dat niet nodig is, is in 2025 gestegen naar 310 euro. Daar komt uiteraard nog 9 euro administratiekosten bovenop.
Lees ook: De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)
