
‘Ik wil een echte, échte E30-restomod maken, met een V10. Niet alleen het technische spul, ook het design. Ik weet niet wanneer ik daaraan toe ga komen – het zou nog weleens mijn pensioenproject kunnen zijn’ Mate Rimac is een man met een missie. Hij is de oprichter van Rimac, maar staat tegenwoordig ook aan het hoofd van Bugatti.
We zijn op bezoek bij Mate Rimac in Frankrijk. Het is een koude dag op Paul Ricard. Diep verscholen in zijn bomberjack staat Mate Rimac op de pitmuur. Hij volgt met zijn telefoon de Bolide die op vol volume langs komt blazen. Hij grijnst en zegt: ‘Pretty cool, huh?’
De Bolide ging door
Rimac had ook de stekker uit Project Bolide kunnen trekken toen hij drieënhalf jaar geleden aan het hoofd van Bugatti kwam te staan. Hij was immers van de elektrische hypercars. Maar dat zou ie nooit doen, toch? Hij is met recht een automan. Hij staat op de pitmuur met zijn telefoon te filmen voor het nageslacht, want het is zijn vrouw die op de passagiersstoel zit.
Lees ook: Bugatti wilde de Tourbillon elektrisch maken, Mate Rimac wilde dat niet
Rimac moet zelf de Bolide trouwens nog rijden. Huh? Gezien zijn reputatie, zijn voorliefde voor driften en autorijden – hoe kán het dat hij tot nu toe nog niet in een Bolide is gestapt? ‘Ik ben altijd een ontzettend pietje-precies als het gaat om het rijden en testen van auto’s, om elk detail. En als ik onze auto’s heb gereden, kom ik altijd terug met een lange lijst van dingen die ik verbeterd of veranderd wil zien. Maar deze auto bevindt zich zo ver buiten mijn competentieniveau. Het is een racer, een circuitauto – ik gebruik auto’s alleen op straat. Ik kom zelfs niet in de buurt van wat deze auto kan.’
2 reacties op “Waarom de baas van Bugatti nog nooit in de Bolide met 1.600 pk heeft gereden”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Dit zijn acht bizarre feiten over de Bugatti Bolide van 4 miljoen euro

Een Bugatti Bolide van 4 miljoen euro uitladen is een stressvolle onderneming

Bugatti Bolide gaat in productie: dit verandert

Bugatti Bolide: luister naar de straight pipes

Komt er nog een Bugatti Tourbillon zonder hybride aandrijflijn?

Waarom de nieuwe Bugatti Tourbillon geen turbo’s heeft (terwijl de Chiron er vier had)

De sportuitlaat op een Bugatti kost meer dan een nieuwe (dikke) Porsche 911

Misschien niet zo handig op de A2: Bugatti wil heel graag de 500 km/u aantikken

Koop jij de duurste huurauto van Nederland? Er is nog niet hoog geboden…

Kooptip: Dit onderdeel van de Bugatti Veyron komt gewoon van een Skoda Superb

Autofabrikant roept tienduizenden Nederlanders op ‘onmiddellijk te stoppen met rijden’ in deze modellen

De echte reden waarom de nieuwe Peugeot e-208 GTi twee verschillende kleuren remklauwen heeft

Op deze manier word je op vakantie opgelicht bij tolpoortjes, zonder dat je het doorhebt

De belangrijkste succesfactor van Renault komt te vervallen, hoe moet het nu verder?

Peugeot brengt GTi terug met deze kleine 208 met maar liefst 280 pk (en serieuze hardware)

De goedkoopste Renault 5 is in Nederland: hij is echt goedkoop, maar je mist wel iets belangrijks

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Je leven is een leugen: het logo van BMW is helemaal geen propeller

Is zo’n zwaar onderschatte Subaru Levorg na 11 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Ooit kon je gewoon een Volkswagen Passat met W8-motor kopen – dit is het verhaal erachter

Je verwacht het niet, maar deze bijna nieuwe Audi A8 (met W12) is nu ineens een heel verstandige aankoop

Gaat het verbod op benzineauto’s in 2035 nog door? ‘EU laat zien dat ze kunnen versoepelen’

Ja
Goed verhaal; lekker kort.