
Vernieuwd, ja. De Defender, de Stonehenge onder de auto’s, is bij de tijd gebracht. Nou ja: een klein beetje meer in de richting van de tijd, dan.
Het komt niet vaak voor dat de oude blokkendoos van een update wordt voorzien – voor het laatst in 2007 – dus Land Rover pakt meteen goed uit. In plaats van de oude 2,4-liter dieselmotor heeft de Defender voor modeljaar 2012 een nieuwe 2.2 gekregen. Vermogen en koppel blijven gelijk – 122 pk, 360 Nm – maar deze motor is stiller, voldoet aan de Euro5-norm en komt met een standaard roetfilter. Bovendien schiet de topsnelheid van de Defender spectaculair omhoog: van 132 naar 145 km/u. ‘Nog meer raffinement’, zegt Land Rover over het nieuwe blok. Nóg meer?!
Ook heeft de Defender voortaan een rijkere standaarduitrusting, en krijgen alle uitvoeringen geventileerde schijfremmen rondom mee. De velgen zijn nieuw, en men kan voortaan uit vijf optiepakketten kiezen met betrekking tot comfort, exterieur, interieur en offroad-capaciteiten.
Meer van TopGear


Hoe rijdt de brute Land Rover Defender Octa met de V8 van BMW? (review)

Deze brute Land Rover Defender met zes wielen heeft de perfecte naam

Jouw laatste rit liever niet in een Mercedes? Dan is er nu een Defender-lijkwagen

De Defender Octa is hier: de sterkste Defender ooit met offroad launch control

Nederlands bedrijf bouwt Defender 130 om tot op maat gemaakte pick-up

Op deze slimme manier maakt een automerk twee keer winst op één auto

Hoe rijdt de brute Land Rover Defender Octa met de V8 van BMW? (review)

Ben jij succesvolle linksback bij een voetbalclub, dan is dit je nieuwe auto

Deze brute Land Rover Defender met zes wielen heeft de perfecte naam

Land Rover gaat zijn oude auto’s nog een keer verkopen met een flinke winst

De dikste Range Rover Sport van dit moment kun je met stoffen bekleding bestellen

Jaguar neemt opmerkelijke maatregel na enorme kritiek op reclamecampagne (die stiekem dus wel werkte)

Er is maar één SUV sneller dan de nieuwe Aston Martin DBX S (maar die is niet cooler)

Op deze bizarre wijze kun je je eigen gestolen auto weer terugkopen

Op deze slimme manier maakt een automerk twee keer winst op één auto

Hoe rijdt de brute Land Rover Defender Octa met de V8 van BMW? (review)

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Een van de mooiste en dikste Mercedessen aller tijden kost nu nog maar 10.000 euro

Ook als je niet vlakbij de grens woont, is tanken in Duitsland goedkoper

De bijna goedkoopste elektrische auto van Nederland is nu stoerder en luxer (en iets minder goedkoop)

Zoveel auto’s van het betrouwbaarste merk ter wereld rijden er op deze aardbol rond

Jaguar neemt opmerkelijke maatregel na enorme kritiek op reclamecampagne (die stiekem dus wel werkte)
