
Heb jij de afgelopen tijd een forse snelheidsboete gekregen? Dikke pech, die moet je gewoon betalen. Het gaat hier om een berichtje uit Groningen. Als jij de afgelopen tijd niet in het noorden bent geweest, krijg je waarschijnlijk geen geld terug, maar de reden waarom is alsnog opmerkelijk. De boetes zijn terecht uitgedeeld, en toch moet het CJIB ze terugbetalen.
In Groningen mogen vrachtwagens en bedrijfswagen bepaalde stukken van het centrum alleen in tussen 05:00 en 12:00 uur. Rij je buiten deze tijden bijvoorbeeld de Oude Ebbingestraat in, dan krijg je automatisch een boete thuis. Of waarschijnlijk je werkgever, aangezien het hier om bedrijfsvoertuigen gaat. Deze boete is 129 euro. Het zou gaan om ruim 1.000 boetes.
Waarom gaat het CJIB terugbetalen?
In 2023 zijn er camera’s geplaatst in Groningen en het CJIB stuurt sindsdien netjes boetes uit. Al blijkt nu dat de gemeente vergeten is om een bepaald document in te dienen. In dit document zou staan waar de camera’s staan en waarom er boetes worden uitgedeeld. Toen voor de milieuzones eenzelfde soort document gemaakt moest worden, werd ontdekt dat de papieren voor de bestaande camera’s ontbrak.
‘De boetes zijn natuurlijk terecht opgelegd, maar wel onrechtmatig. De overtreding is gemaakt en vastgelegd, maar niet op een rechtmatige manier’, vertelt een wethouder aan RTV Noord. Een gelukje dus voor de overtreders, want die krijgen hun 129 euro terug. Dit geld is overigens naar de staat gegaan en niet naar de gemeente. De fout kost het rijk dus geld, niet de gemeente.
Lees ook: Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg
