
Het is zover – ook de Porsche 911 moet aan de hybridetechniek. Maar vrees niet: voorlopig is het alleen de GTS die extra elektrotechniek krijgt. En omdat Porsche nog altijd Porsche is, hebben ze er wel iets speciaal van gemaakt. De Porsche 911 GTS T-Hybrid heeft namelijk een elektrische turbo. En dat zie je nog altijd niet heel vaak. Je herkent de hybride aan de actieve schoepen in de voorbumper.
De nieuwe Porsche 911 GTS T-Hybrid sprint in 3 seconden van 0 naar 100 km/u. Dat is slechts 0,3 seconde langzamer dan de Porsche 911 Turbo S. Je mag hem bestellen met vierwielaandrijving of achterwielaandrijving. Porsche begint gelijk met de bouw van de dichte coupé, de open cabriolet of de twijfelaar met het Targadak.
Hoe werkt de elektrische turbo?
Een normale turbo zit aan het begin van het uitlaatsysteem en door de uitlaatgassen gaat de turbo draaien. Deze uitlaatgassen laten een compressor draaien, die weer lucht de motor indrukt. Meer lucht betekent meer brandstof en dus meer power. Maar als een motor weinig toeren maakt, zijn er weinig uitlaatgassen en daarom komt er weinig extra lucht binnen.
Om dit zogenoemde turbogat op te vangen, monteert Porsche een elektrische turbo. Deze techniek zag je bijvoorbeeld al eerder bij de V8-dieselmotoren van Porsche en Bentley. Een elektromotor draait de turbo rond wanneer er nog weinig uitlaatgassen zijn. Als er hoog in de toeren meer dan genoeg uitlaatgassen zijn, dan werkt de elektromotor in de turbo als een dynamo.
Specificaties Porsche 911 GTS T-Hybrid
De Porsche 911 GTS T-Hybrid krijgt nog een extra elektromotor die in de versnellingsbak zit. Deze voegt 150 Nm en 55 pk toe aan de zescilinder. Die 3,6-liter boxermotor is trouwens nieuw ontwikkeld voor de hybride 911. Zonder elektrohulp produceert de platte motor 485 pk en 570 Nm. Alles bij elkaar opgeteld is het totaalvermogen 541 pk en 610 Nm.
Facelift voor de Porsche 911
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
-
Foto: © Porsche
Porsche grijpt het moment aan om het hele aanbod van de Porsche 911 te vernieuwen. De auto’s krijgen nieuwe bumpers en alle uitvoeringen krijgen matrix led-koplampen. De lichtband achterop is net even anders en het achterkleprooster is nieuw. Standaard krijg je tegenwoordig twee stoelen in de 911, maar als gratis optie kun je twee stoelen achterin erbij krijgen. Verwacht geen enorme hoeveelheid beenruimte.
Daarnaast heeft de Porsche 911 nu een volledig digitaal instrumentenpaneel. Als je bij een Porsche-meeting graag wilt meepraten, noem de facelift dan de 992.2-generatie. Zo krijgt de Porsche 911 Carrera, de instapper, 9 pk erbij en de intercooler van de Turbo-modellen. De 0-100-tijd neemt met 0,3 seconde af naar de 3,9 seconden en het koppel van 450 Nm is gelijk gebleven. De prijzen volgen binnenkort.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Rezvani RR1 is een moderne Porsche 911 die er klassiek uitziet

Waarom deze Porsche 911 komisch smalle achterbanden heeft (het zijn geen thuiskomers)

Dat mensen geen elektrische Porsche willen, daar komen ze in Brabant nu op pijnlijke wijze achter

Is de Aston Martin Vantage eindelijk beter dan de Porsche 911 Turbo S?

Porsche 911 Carrera S facelift is de nieuwe Golf van ’t Gooi

De duurste Porsche 911 ter wereld is strikt genomen geen Porsche, maar wel heel erg duur

Dit moet wel (veruit) de goedkoopste Porsche Panamera van Nederland zijn

De Techart Magnum is sneller (en lichter) dan de nieuwe BMW M5 Touring

Rezvani RR1 is een moderne Porsche 911 die er klassiek uitziet

Waarom deze Porsche 911 komisch smalle achterbanden heeft (het zijn geen thuiskomers)

Wereldrecord driften Porsche Taycan niet beperkt door accu

Rezvani RR1 is een moderne Porsche 911 die er klassiek uitziet

Bij een Porsche 911 GT3 kun je voor 100.000 euro aan opties selecteren

Porsche 911 Carrera T: lichter, sportiever en duurder

Zeldzame Porsche 911 Turbo haalt met gemak 350 km/u

Van deze superzeldzame 911 worden er maar 1.974 gebouwd

Deze heerlijke Porsche 911 GT3 Touring in Rubystone Red kan van jou zijn

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Toyota haalt de Supra uit productie: dit betaalde een Nederlander voor het allerlaatste model

De Morgan Supersport is net zo duur als een Dacia Jogger (in de wegenbelasting)

Een van de mooiste Audi’s van dit moment is tweedehands wel heel goedkoop aan het worden

Ook al heb je heel veel geld, je kunt de Nissan GT-R niet meer bestellen

De nieuwe politie-Mustangs zijn opmerkelijk genoeg trager dan onze Mercedes-diesels

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Eindelijk heeft Audi een auto in Nederland die mensen gaan kopen

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Waarom je eigenlijk altijd grotere wielen achteraf moet monteren in Nederland

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

De meest legendarische velgenfabrikant is nu eindelijk gered door een verrassende partij

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is
