
We hebben goed nieuws, en we hebben slecht nieuws. Eerst het goede doen? Audi is bezig met de ontwikkeling van de beste verbrandingsmotor die ze ooit gebouwd hebben. We hebben geen idee of ze daarmee de krachtigste of de zuinigste bedoelen, maar het belooft wat. Deze motor komt in 2026 en dat brengt ons bij het slechte nieuws: het is meteen ook de laatste verbrandingsmotor van het merk. Je wist dat het ooit ging gebeuren, maar toch is het ergens jammer.
Vanaf 2026 komt Audi niet meer met nieuwe benzine- of dieselmodellen. Alle nieuwe auto’s zullen vanaf dat moment volledig elektrisch zijn. De verkoop van bestaande verbrandingsmodellen loopt door tot 2033. Vanaf dat jaar is er bij Audi dus geen benzinemotor meer te krijgen. Al in 2025 wil Audi meer dan twintig volledig elektrische auto’s aanbieden. ‘Met deze roadmap scheppen we de duidelijkheid die nodig is om een beslissende en krachtige overgang naar het elektrische tijdperk te maken. We geven het signaal af dat Audi er klaar voor is’, zegt Marcus Duesmann, de grote baas bij Audi.
Andere merken binnen de Volkswagen Groep
Niet al te lang geleden kondigde Lamborghini aan dat al hun modellen ofwel plug-in hybrides zouden worden, ofwel ook helemaal elektrisch. Volkswagen, Skoda en Seat zullen ook overwegend elektrische modellen gaan verkopen. Porsche komt ook met meer stekkerauto’s, maar gaf wel eerder aan zo lang mogelijk met de benzineauto door te willen gaan. Porsche is bijvoorbeeld ook druk bezig met synthetische brandstoffen.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Dit is de nieuwe (en prachtige) Audi A6 – en hij heeft niet de motor die je zou verwachten

Audi RS Q8 Performance: zo rijdt de sterkste Audi met verbrandingsmotor

Audi geeft toe: ‘Dit deden we vroeger veel beter dan nu, maar we komen weer terug’

Audi gaat ook dit mooie en sportieve model uit productie halen

De V8 leeft bij Audi: nieuwe RS 6 krijgt aandrijflijn van de Lamborghini Urus

De vorige BMW i3 vonden jullie echt heel lelijk, maar de volgende gaan jullie wél mooi vinden

Nederlanders schamen zich niet echt voor een Tesla, zijn wel voorzichtig met Chinese EVs

De Longbow Roadster is een bloedmooie sportwagen die opzettelijk zo is genoemd om Elon Musk te irriteren

Dit ooit grote merk stuurt medewerkers met vervroegd pensioen omdat mensen een EV willen

Toyota C-HR+ is precies even sterk én even snel als de meest legendarische BMW M3

De Jaguar Type 00 (van die bijzondere reclame) is in het echt ook heel apart

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

De nieuwe Grandland rijdt weer als een echte Opel (review)

De duurste Porsche 911 ter wereld is strikt genomen geen Porsche, maar wel heel erg duur

Is de nieuwe Volkswagen Tayron de opgerekte crossover die je moet hebben? (review)

Is zo’n supersnelle Mercedes A 45 AMG na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Lynx GT1 is een echte Ford GT met een echte V8 (met 1.500 pk)

Ook de Koninklijke Marechaussee wil overstappen op nieuwe (en snellere) BMW’s

Deze leuke auto’s worden bijna de helft (!) goedkoper als de nieuwe belastingregels doorgaan

BPM moet verdwijnen: worden Mustangs en M4’s eindelijk goedkoper in Nederland?

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

[…] Bron […]