
De namen worden er niet beter op, maar de auto’s wel. Dit is de Audi RS e-tron GT, het eerste volledige elektrische model van de RS-divisie. Het is bovendien niet alleen een RS (dus de sportiefste der Audi’s), maar ook een Gran Turismo. Om het nog verwarrender te maken, toont Audi hem nu met camouflage, terwijl de auto in 2018 zonder bestickering onthuld werd als prototype. Tony Stark reed er zelfs al mee in Endgame (maar dan met motorgeluid, gek genoeg). Wees gerust, we gaan het even wat makkelijker maken.
De Audi RS e-tron GT is een Porsche Taycan met een Audi-koets, en dan net iets minder krachtig. Dat is het eigenlijk. De accu meet 93,4 kWh, het vermogen is 598 pk, of 646 pk als je de overboost-functie (die de Taycan ook heeft) gebruikt. Het koppel is 830 Nm en de 0-100-tijd is minder dan 3,5 seconden. De top is een Duitse 250 km/u. Net als bij de Porsche Taycan komen er op een later moment ook minder overdreven versies, met verstandigere vermogenscijfers. De actieradius is nog niet bekend.
De Audi RS e-tron GT is technisch anders
De batterijen van de Audi RS e-tron GT zijn als een vlakke bodem verwerkt in de auto. De Audi e-tron (je weet wel, die SUV) had dat nog niet. De reden hierachter is dat de e-tron nog een tussenmodel is, dat staat op een oud platform dat is aangepast. De Audi RS e-tron GT is dus de eerste EV van Audi die vanaf het eerste punt als EV is ontwikkeld. Het kunstje met de drie elektromotoren van de e-tron S ga je dus ook niet terugzien op de elektrische RS.
Overigens komt Audi ook nog met een kleinere elektrische SUV, de Q4 e-tron. Deze stekkercrossover staat op hetzelfde MEB-platform als bijvoorbeeld de Volkswagen ID.3. Goed, we dwalen een beetje af. Wat je nog moet weten, is dat de Audi RS e-tron GT aan het einde van dit jaar in productie gaat in de fabriek waar ook de Audi R8 wordt gebouwd. Prijzen moeten nog volgen, maar liggen waarschijnlijk een stukje onder de prijs van de Taycan Turbo, die 158.000 euro kost.
Meer van TopGear


Een van de mooiste Audi’s van dit moment is tweedehands wel heel goedkoop aan het worden

Extra exclusieve Audi e-tron GT Exclusive is supergrijs maar niet saai

De nieuwe RS e-tron GT Performance is de snelste Audi ooit gemaakt (925 pk)

Audi legt het gereedschap om de frunk van de e-tron GT te openen… in de frunk

Welke van deze prachtbakken is de beste driftauto?

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

Je verwacht het niet, maar deze bijna nieuwe Audi A8 (met W12) is nu ineens een heel verstandige aankoop

Audi vindt de stengel achter het stuur opnieuw uit – zo werkt de nieuwe richtingaanwijzer

Audi gelooft ineens minder in elektrische auto’s, gaat 10 jaar langer door met verbrandingsmotoren

Met de nieuwe Audi Q3 hoef je eigenlijk nooit meer te tanken

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

De BMW M5 is een stuk lichter geworden, maar dat gaat wel gepaard met lelijkheid

De topsnelheid van de snelste Tesla ooit is 72 km/u lager dan voorheen (en zo komt dat)

De BMW M5 Touring is een vetklep, maar hoe erg is dat nou echt? (review)

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

Moet je een Volkswagen Polo of Renault 5 laten staan voor deze bijzondere Firefly? (review)

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Zoveel Nederlanders gaan er daadwerkelijk met hun elektrische auto op vakantie

Remmen van auto vliegen in de fik, automerk zegt dat dit heel normaal is

Kan de DS N°8 met 750 km actieradius aansluiting vinden met de Duitse topklasse?

Is zo’n sportieve Volkswagen Scirocco na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Deze nieuwe versie van de Porsche 911 ga je waarschijnlijk het vaakst zien op de weg

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is zo’n sportieve Volkswagen Scirocco na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Is deze elektrische Nissan R32 Skyline GT-R briljant of heiligschennis?

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Chinese auto’s verkopen voor geen meter in Nederland, behalve als ze één bijzondere toevoeging hebben

Hoe lang mag je links blijven plakken voordat het onnodig linksrijden is?

Verschrikkelijke mooie auto meer kan ik er niet over zeggen