
Bestaat er zoiets als ‘precies de juiste hoeveelheid vermogen’? Natuurlijk bestaat dat. Tuners zeggen dat de juiste hoeveelheid vermogen ongeveer 25 procent meer moet zijn dan het standaardvermogen. Dus als BMW zegt dat 335 pk genoeg is, dan perst Das Tuning Haus er 420 pk uit. In dit geval doet BBR dat met de Mazda MX-5.
220 pk uit een atmosferische motor
BBR krikt het vermogen op van 180 pk naar 220 pk. Maar hoe doe je dat met een auto die geen turbo’s heeft? Op de ouderwetse manier. Op het Engelstalige deel van het internet zouden ze deze viercilinder een ‘All Motor’ noemen, dus zonder turbo’s of kunstmatige toevoegingen.
Dat betekent: nieuwe nokkenassen, verse kleppen, een koude luchtinlaat, roestvrijstalen uitlaat en een high-flow luchtfilter. Oké, ze geven toe, ze hebben een klein beetje lopen spelen met de ECU om er zeker van te zijn de 2,0-liter atmosferische motor al dat extra vermogen aankan. Of zoals BBR dat zegt: de juiste hoeveelheid.
Dat betekent dus dat de BBR Mazda MX-5 nu 110 pk per liter heeft uit een atmosferische motor, die voor een groot deel met rust gelaten is. Ter vergelijking: een Lamborghini Aventador SV heeft 113 pk per liter.
De BBR Mazda MX-5 is gebruiksvriendelijker
Als je een naar gevoel in je buik krijgt wanneer iemand met de kleppen en nokkenassen gaat spelen, doet BBR ook aan een mildere upgrade. De montageonderdelen blijven erop, van de rest blijven ze af.
BBR zegt dat ‘welke keuze je ook maakt, het koppel en vermogen worden verbeterd, waardoor de BBR Mazda MX-5 gebruiksvriendelijker is.’ Juist, we zijn er zeker van dat de enige manier waarop hij gebruiksvriendelijker wordt, is als de MX-5 gebruikt wordt om wat melk bij de Appie te halen.
Meer van TopGear


Deze MX-5 is nu eindelijk af en jij kunt hem ook kopen

Dit is waarom de sterkste Mazda MX-5 heel binnenkort waarschijnlijk verdwijnt

Toyota en Mazda betrapt op sjoemelen met populaire modellen, wat betekent dit voor Nederland?

De Mazda MX-5 krijgt na acht jaar een facelift (en helpt je nu driften)

Mazda noemt elektrische MX-5 ‘een mogelijkheid’ na mysterieuze teaser

Mazda gaat een van de onzuinigste en onbetrouwbaarste motoren ooit nog een kans te geven

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Een van de coolste nieuwe auto’s van de afgelopen tijd kost nu tweedehands al geen drol meer

Mazda boekt doorbraak en komt binnenkort met de ‘ultieme verbrandingsmotor’ die extreem efficiënt is

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

Europese Unie geeft duidelijkheid over het verbod van koolstofvezel op auto’s

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Nissan is wanhopig en gaat een bijzondere strategie inzetten om niet failliet te gaan (en daar kun jij van profiteren)

Waarom de vernieuwde Toyota Corolla Cross goed is voor particuliere kopers, niet alleen voor leaserijders

De auto die iedereen eigenlijk zou moeten kopen, ziet er nu net wat leuker uit

De tweede generatie Toyota MR2 rijdt heel anders dan je misschien zou verwachten

De goedkoopste auto die je in Nederland soms nog nieuw kunt kopen wil maar niet dood gaan

De tweede generatie Toyota MR2 rijdt heel anders dan je misschien zou verwachten

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

Door zware tijden in autoland gaan twee aartsvijanden plotseling samenwerken

Voor het geld van de goedkoopste 3-serie rij je ook de mooiste BMW van dit moment (met een V8)

Deze nieuwe auto verkoopt zo slecht dat je bijna 50 procent korting krijgt bij de dealer

Jonge F1-coureur krijgt dikke AMG, maar dat is eigenlijk een vrij lullig cadeau

Van deze Volkswagen was er nog nooit een GTI, maar dat gaat nu (gelukkig?) veranderen

Dit Europese land verbiedt caravans en campers bijna helemaal door het parkeren ervan illegaal te maken

De wegenwacht waarschuwt voor oplichtingstruc in het buitenland waar je heel makkelijk intrapt

Als een auto slecht scoort bij de crashtests, is het dan eigenlijk wel een onveilige auto?

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?
