Ga in gedachten even terug naar de eerste keer dat je zonder rijinstructeur en zonder ouders achter het stuur kroop. Alleen jij en de auto. Voor velen een spannend moment waar je lichaam vreemd op kan reageren. De politie kwam een beginnend bestuurder tegen die een speciale reden had voor het feit dat hij 100 km/u te hard reed.

Politie DROS (Dienst Regionale en Operationele Samenwerking) Oost Nederland hield een trajectcontrole op de N333 in de gemeente Steenwijkerland. Een beginnend bestuur wist volgens de politie-eenheid dat er iets verderop een trajectcontrole was. ‘Maar hij had hoge nood en dus besloot de beginnend bestuurder nog even flink snelheid te maken op het gedeelte zonder trajectcontrole’, schrijft de Politie Oost Nederland in hun social media post.

Daar werd de snelheid van de beginnend weggebruiker, die dringend een pitstop moest maken, alsnog opgepikt door een agent. ‘Op dat moment werd zijn snelheid gemeten op maar liefst 179 km/u waar 80 is toegestaan.’ Of de beginnend bestuurder zijn boodschap op tijd heeft kunnen bezorgen, meldt de politie helaas niet. ‘Het rijbewijs werd ingevorderd en proces verbaal is opgemaakt.’

4 reacties op “Bestuurder heeft speciale reden waarom hij 100 km/u te hard reed”

  1. Als ik de bestuurder was zou ik de boete aanvechten.
    Een trajectmeting dient ten minste 16 seconden te zijn.

    Bij een snelheid van 179Km/h doe je +/-15.03 seconden over de afstand van 749 meter

    Een traject meting valt meestal lager uit dan de daadwerkelijke snelheid, en de correcties die al zijn toegepast.
    wat dus zou betekenen dat de meting waarschijnlijk nog korter is geweest.

Geef een reactie

(verplicht)