
Als alle Italiaanse merken wegkomen met beschrijvende namen (‘Quattroporte’ betekent gewoon ‘vier deuren’), waarom Dacia dan niet? Aanschouw daarom hier de Dacia Bigster. En nee, hij heet niet zo omdat ie drachtig is. Het is simpelweg een groot ding. Dacia noemt hem zelf ‘ruim, robuust en trouw aan de stijl van Dacia’. Met 4,6 meter lengte is de auto niet zo enorm als een Bentley of een Rolls-Royce, maar wel langer dan bijvoorbeeld een Roomster. Alleen de Lodgy is langer.
Is dat allemaal niet wat overdreven voor een ‘no-nonsense-merk’ als Dacia? Zeker niet, want de Dacia Bigster heeft ‘alles wat je nodig hebt, maar niets minder, met een stoere outdoor-uitstraling’. De Y-vormige verlichting vóór en achter ga je trouwens terugzien op alle nieuwe Dacia’s, aangezien dat onderdeel is van de nieuwe ontwerptaal. Er zouden geen overbodige versierseltjes zijn gebruikt zoals nep-aluminium. De beschermdelen zijn enkel van gerecycled plastic.
Wat zijn de specificaties van de Dacia Bigster Concept?
Er zijn geen definitieve specificaties. Het merk zegt dat Bigsters ‘kunnen worden geleverd met hybride aandrijflijnen en aandrijflijnen voor alternatieve energie’. Nader te bepalen, dus. De productieversie van de Dacia Bigster moet verschijnen vóór 2025. Tegen die tijd komt er ook een nieuwe Lada Niva, die ongetwijfeld veel techniek zal delen. Die Niva krijgen we waarschijnlijk niet in Nederland, helaas.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Dacia kondigt goedkoopste auto van Nederland aan – dit gaat ie kosten

Voor minder dan 36.000 euro heb je nu al een nieuwe ‘camper’ met fabrieksgarantie

Auto’s en benzine gaan nu nog duurder worden in Nederland

Dacia Duster Hybrid 140 Extreme: gelukkig nog steeds knalhard plastic in het interieur (review)

De goedkoopste auto van Nederland is nog interessanter geworden door wijziging van belastingplan

Is de Dacia Bigster nog altijd een echte ‘no-nonsense’ Dacia? (review)

Voor minder dan 36.000 euro heb je nu al een nieuwe ‘camper’ met fabrieksgarantie

Dacia Duster Hybrid 140 Extreme: gelukkig nog steeds knalhard plastic in het interieur (review)

Is de Dacia Duster Extreme ruig genoeg voor de woestijn? (review)

Dacia Bigster heeft een enorme actieradius van 1.450 kilometer

De populairste auto in Europa van dit moment is niet wat je zou verwachten

Is de Dacia Bigster nog altijd een echte ‘no-nonsense’ Dacia? (review)

Waarom je niet bang (meer) hoeft te zijn dat Nissan failliet gaat

De eerste volwaardige elektrische auto krijgt nu eindelijk een opvolger

Vernieuwde Toyota bZ4x: gaan de Nederlanders hem nu wel kopen?

Hoe betaalbaar is de nieuwe Renault 4 uiteindelijk? Dit kost de toffe R4

Nissan ziet het niet meer zitten met hun populairste model

De binnenspiegel in je auto is verplicht, maar er is een hele rare uitzondering

Dikke nep-BMW 7-serie ziet er beter uit dan het origineel (en daar is een goede reden voor)

Let op: deze parkeerapp wordt binnenkort flink duurder (en welke moet je nu hebben?)

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Op deze wijze gaat de Fiat 500 weer een enorm succes worden in Europa (en dus ook in Nederland)
