
Als alle Italiaanse merken wegkomen met beschrijvende namen (‘Quattroporte’ betekent gewoon ‘vier deuren’), waarom Dacia dan niet? Aanschouw daarom hier de Dacia Bigster. En nee, hij heet niet zo omdat ie drachtig is. Het is simpelweg een groot ding. Dacia noemt hem zelf ‘ruim, robuust en trouw aan de stijl van Dacia’. Met 4,6 meter lengte is de auto niet zo enorm als een Bentley of een Rolls-Royce, maar wel langer dan bijvoorbeeld een Roomster. Alleen de Lodgy is langer.
Is dat allemaal niet wat overdreven voor een ‘no-nonsense-merk’ als Dacia? Zeker niet, want de Dacia Bigster heeft ‘alles wat je nodig hebt, maar niets minder, met een stoere outdoor-uitstraling’. De Y-vormige verlichting vóór en achter ga je trouwens terugzien op alle nieuwe Dacia’s, aangezien dat onderdeel is van de nieuwe ontwerptaal. Er zouden geen overbodige versierseltjes zijn gebruikt zoals nep-aluminium. De beschermdelen zijn enkel van gerecycled plastic.
Wat zijn de specificaties van de Dacia Bigster Concept?
Er zijn geen definitieve specificaties. Het merk zegt dat Bigsters ‘kunnen worden geleverd met hybride aandrijflijnen en aandrijflijnen voor alternatieve energie’. Nader te bepalen, dus. De productieversie van de Dacia Bigster moet verschijnen vóór 2025. Tegen die tijd komt er ook een nieuwe Lada Niva, die ongetwijfeld veel techniek zal delen. Die Niva krijgen we waarschijnlijk niet in Nederland, helaas.
Meer van TopGear


Dacia kondigt goedkoopste auto van Nederland aan – dit gaat ie kosten

Voor minder dan 36.000 euro heb je nu al een nieuwe ‘camper’ met fabrieksgarantie

Auto’s en benzine gaan nu nog duurder worden in Nederland

Dacia Duster Hybrid 140 Extreme: gelukkig nog steeds knalhard plastic in het interieur (review)

De goedkoopste auto van Nederland is nog interessanter geworden door wijziging van belastingplan

Is de Dacia Bigster nog altijd een echte ‘no-nonsense’ Dacia? (review)

Voor minder dan 36.000 euro heb je nu al een nieuwe ‘camper’ met fabrieksgarantie

Dacia Duster Hybrid 140 Extreme: gelukkig nog steeds knalhard plastic in het interieur (review)

Is de Dacia Duster Extreme ruig genoeg voor de woestijn? (review)

Dacia Bigster heeft een enorme actieradius van 1.450 kilometer

De populairste auto in Europa van dit moment is niet wat je zou verwachten

Zal de Alpine A390 een leuke elektrische crossover zijn?

Waarom de vernieuwde Toyota Corolla Cross goed is voor particuliere kopers, niet alleen voor leaserijders

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

De nieuwe Citroën C5 Aircross is zonder twijfel de meest Franse Franse auto ooit

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

Waarom sommige mensen hun bluetooth uitzetten voordat ze (te) hard gaan rijden

Het einde van Audi? Als je alleen naar deze cijfers kijkt, kan Volkswagen beter stoppen met het merk

In het buitenland kun je straks een snelheidsbord met groene rand tegenkomen – dit betekent het

De toekomst is elektrisch? Dit automerk doet grootste investering in V8-motoren ooit

De grote baas van Bugatti rijdt een oude VW Golf, maar als je de auto ziet, snap je gelijk waarom
