
De kop vertelt al bijna het hele verhaal, behalve het vreemdste gedeelte. En dat is niet dat een Ford Focus geflitst is met 703 km/u op een weg waar 70 is toegestaan. Ook niet dat de vrouw de boete moet betalen. Nee, het vreemdste is het boetebedrag van 850 euro. Achthonderdvijftig euro voor meer dan 600 km/u te hard. Een schijntje!
Het gebeurde in de zomer van 2020 in het Italiaanse plaatsje Offagna in de provincie Ancona. Natuurlijk reed de Ford Focus niet met 700+ langs een flitspaal, en is er sprake van een foutje in de apparatuur. De gemeente heeft de vrouw geadviseerd om de 850 euro gewoon te betalen, en om daarna compensatie aan te vragen, zo meldt het AD. Het is niet bekend wat er uiteindelijk gebeurd is met de boete.
De snelste Ford Focus
De snelste Ford Focus die je kunt kopen, is een RS van de vorige generatie met 350 pk. De topsnelheid van de vierwielaangedreven hot hatch is 266 km/u. Drop de auto bij Mountune en zij proppen er desgewenst 520 pk in. Maar zelfs dan zul je niet eens de 400 km/u halen. Sterker nog: de snelste productieauto ter wereld haalt maximaal 500 km/u.
Meer van TopGear


Waarom de lekkerste Ford Focus ST niet naar Nederland komt

Deze Focus RS van de overheid lijkt een koopje, tot je in de (dubieuze) geschiedenis duikt

Ford Focus ST review: Kon de hot hatch nog worden verbeterd?

Kan deze Ford Focus ST met Mountune M365-kit het gemis van de RS verzachten?

De Ford Focus Wagon Active is niet de modernste in dit segment. Is dat erg?

Dit automerk betaalt de benzine van zijn klanten, maar daar zullen de klanten niet echt blij mee zijn

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

De bestverkochte moderne Ford gaat terugkeren (maar niet iedereen zal blij zijn)

Dit saaie Nederlands koopgedrag waait nu ook over naar andere landen zoals de VS

Lynx GT1 is een echte Ford GT met een echte V8 (met 1.500 pk)

BPM moet verdwijnen: worden Mustangs en M4’s eindelijk goedkoper in Nederland?

De nieuwe handsfree-flitsers van de politie maken blijkbaar soms een (best grappige) fout

Zoveel werd er nu écht geflitst in Nederland tijdens de flitsmarathon

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

Hardrijder met extreem veel geluk krijgt geen boete omdat ie precies op tijd van huis vertrok

De succesvolle flexflitser heeft één zwakke plek waardoor je ongestraft te hard kunt rijden

Waarom er vanaf volgende week mysterieuze camera’s verschijnen langs de snelwegen (die geen flitsers zijn)

Pas op: dit lijkt een verkeerscamera, maar deze nieuwe flitser deelt een van de duurste boetes uit

Zo word je in het buitenland opgelicht met parkeren zonder dat je het doorhebt

Eend wordt gesnapt door een flitspaal, maar dat is niet het vreemdste aan dit verhaal

Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg

De nieuwe handsfree-flitsers van de politie maken blijkbaar soms een (best grappige) fout

Pas maar op: de politie gaat ook online op zoek naar verkeersovertredingen (en stuurt boetes op)

Zie jij (zonder te spieken) welke auto een mafklapper aan puin heeft gereden in Rotterdam?

Pas op: dit lijkt een verkeerscamera, maar deze nieuwe flitser deelt een van de duurste boetes uit

Eend wordt gesnapt door een flitspaal, maar dat is niet het vreemdste aan dit verhaal

Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg

De nieuwe handsfree-flitsers van de politie maken blijkbaar soms een (best grappige) fout

Pas maar op: de politie gaat ook online op zoek naar verkeersovertredingen (en stuurt boetes op)

Fred (37) komt helemaal tot rust als hij 3 uur op een vastgeroest moertje staat te vloeken

Wist je dat er een groot verschil is tussen ‘Bimmer’ en ‘Beemer’ als je op een hippe manier ‘BMW’ wilt zeggen?

Bij jouw toekomstige auto zit dit onderdeel mogelijk in je wielen

Blijkbaar maakt iedereen deze simpele fout als ze een nieuwe auto kopen (en dat is niet goed voor je motor)

Waarom het een goed idee kan zijn om deze maand nog snel je (niet verlopen) rijbewijs te verlengen

Zij die de boete bereken zijn dit marginalen of wat???? Of ja ze twijfelen aan die 700km per uur.. Brief ongeldig vuilbak in, niet te veel tralala. Eerst betalen 🤣🤣🤣🤣🤣
Er is de vrouw geadviseerd om die 850 pop ff te betalen en compensatie aan te vragen. Als ik die vrouw was zou ik zeggen dat ze in de fecalien kunnen vallen met hun advies.
HUN fout…..dus HUN zorgen maar voor compensatie.
Tis HUN apparatuur.
Helemaal van de maffia besnuffeld????.
Zij zorgen…
Ik had t met 710 gedaan. Mooi rond getal.
Is ze verticaal voor die paal langs gevallen. Bochtje gemist, ravijn in gedoken voor flitspaal langsgevallen die 3 etages lager stond?
Dan nog, de terminal velocity (maximale valsnelheid) ligt op 200 km pu dus die vlieger gaat ook niet op.
Het kan iets sneller ongeveer 320 km / h (200 mph of 90 m / s) maar normaal ja 195 km / h (120 mph ; 54 m / s
Als je in Nederland bezwaar wilt aantekenen tegen je boete moet je ook eerst betalen. Niks vreemds aan
Dit is niet waar! Je moet juist niet betalen.
Als het een transactievoorstel is en je betaalt, accepteer je de boete.
Wat een onzin! Je moet eerst betalen, dan pas in beroep.
Nope, als je in hoger beroep gaat tegen een boete, accepteren ze je hoger beroep pas als je het volledige bedrag eerst betaald. Daarna gaat je beroep in werking, kijken ze of het terecht of onterecht is en dan handelen ze het af. Ik heb het 1x meegemaakt, gewoon het bedrag van 350,- betaald, het beroep gewonnen en het geld een aantal weken later terug gekregen.👍
Belachelijk dat ze eerst moet betalen, voor veel mensen met een kleine beurs is 850 euro een groot bedrag en het is overduidelijk een fout van de politie.Daarnaast is ook het in beroep gaan voor een buitenlander (vermoedelijk is zij wel een Italiaanse vrouw) vrij lastig omdat je dat alleen in het Italiaans kunt doen, althans dat stond op de boete die ik jaren geleden kreeg. Ook bij justitie in Italië worden blijkbaar maffiapraktijken gehanteerd. Hoog tijd dat die eens op de vingers worden getikt.
Heb het ook gehad in italie. Ging in Vipitena rechtsaf waar dat niet mocht. Agentje liet zien waar het bord hing wat mij verbood om rechtsaf te gaan. Hing ergens op 4 meter 20 hoogte. Wilde agentje net ondersteboven zetten toen ik het bedrag zag op de bon…………omgerekend 15 gulden.
Ik gaf de agent, omgerekend, 30 gulden.
Hij zei: waarom twee keer?.
Ik zei; ik ga straks weer terug…is het alvast betaald.
Agentje stond nog raar te kijken toen ik weg reed en me ouders lagen blauw van het lachen in de auto onderuit.
Baas!
Ik ben geen expert maar had dezelfde conclusie.
Dit is onmogelijk, experten weten wel dat je kunt moeilijk 400/450 km per uur halen maar niet 709 km per uur.
Wow, do you even Nederlands?