Meestal is het zomerreces het moment dat het silly season begint. Dat is de periode in de zomer waarin het hele Formule 1-circus eventjes rustig aan doet. Maar in sommige gevallen begint deze al iets eerder, zoals een paar weken geleden. Dat komt vooral door de onzekerheid over de toekomst van Max Verstappen bij Red Bull. Om maar met de deur in huis te vallen: Max Verstappen zal in 2026 rijden bij het team van Red Bull.

Eigenlijk is het heel erg vreemd dat het zo’n onderwerp van gesprek is. Max Verstappen heeft namelijk een contract tot en met 2028. Dat is dus nog voor drie seizoenen ná het huidige seizoen. In principe zouden we pas in 2027 of 2028 moeten gaan speculeren. De reden dat men toch speculeert, heeft te maken met de prestatieclausules.

Verstappen kon naar een ander team dan Red Bull in 2026

Meestal staat in die clausules dat de atleet in kwestie dient te presteren om de positie te behouden. In dit geval is het andersom. Er schijnt een clausule te zijn die aangeeft dat Verstappen mag vertrekken als de auto niet goed genoeg is. Nu is er niemand die inzage heeft in deze clausule. Met andere woorden: het is vooral heel erg veel speculatie. Noem het een ‘speculatieclausule’ en je hebt een geweldig woord voor galgje.

Max Verstappen GP België 2025

Maar waarom bleef iedereen er maar over doordrammen?

Nou, de prestaties van Red Bull zijn niet om over naar huis te schrijven. Het is op dit moment het vierde team. Wat dat betreft, is het knap van Verstappen dat hij zelf derde in het kampioenschap staat. Volgens Autosport zou Verstappen aanspraak kunnen maken op een exitclausule als hij buiten de top drie zou eindigen. Of dat daadwerkelijk een reden is, is gissen.

George Russel Canada podium 2025
Klein gok: dit is de permanente pose van Russell

Wat wél een overduidelijke reden was, was het contract van George Russell dat niet verlengd werd. George doet het dit jaar behoorlijk goed. Hij presteert aanzienlijk constanter dan zijn piepjonge teammaat. Ondanks die puike prestaties kreeg Russell maar geen contract. De reden: Verstappen was eventueel beschikbaar. Mercedes-teambaas Toto Wolff heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij Verstappen graag zou inlijven.

Lees ook: Officieel: Man achter succes Max Verstappen vertrekt en gaat naar Aston Martin

Het lijkt sowieso de slimste keuze, want volgend jaar gaan de nieuwe reglementen in. Dit betekent dat alle teams weer met een schone lei moeten beginnen. Het is niet zeker welk team bovenaan komt te staan. Dan kan hij – als Verstappen echt weg wil – eerst even een jaartje aankijken om te zien waar hij moet solliciteren. Eén ding is zeker: tot 2028 zal het wel onderwerp van gesprek blijven wat Verstappen gaat doen. Maar tot die tijd rijdt hij nog gewoon bij Red Bull.

Geef een reactie

(verplicht)

Lees meer over formule 1