
Heb je trek in een nieuwe Mini Cooper, maar ben je bang dat er niet genoeg in- en uitgangen zijn? Mini heeft nu twee deuren en wat extra ruimte toegevoegd aan de nieuwe hatchback. En verder… niet zo heel veel. De Mini 5-Deurs (zoals ie officieel heet) krijgt dezelfde motoren als de driedeurs en met dezelfde benamingen voor de uitvoeringen. En je betaalt natuurlijk ietsjes meer voor de twee extra deuren.
Bij de Cooper C krijgen de klanten een driecilindermotor met 156 pk en 230 Nm. Daarmee duurt het 8 seconden om van 0 naar 100 km/u te rijden en heeft de Mini een topsnelheid van 225 km/u. Ga je voor de Mini Cooper S, dan komt er één cilinder bij, wat zorgt voor 204 pk en 300 Nm. Het sprintje naar 100 km/u duurt 6,8 seconden en de topsnelheid is 242 km/u.
Verschillen tussen de Mini 5-Deurs en de 3-Deurs
Om ruimte te maken voor de extra deuren is de auto 172 millimeter langer en de wielbasis is 72 millimeter gegroeid. Verder zijn er hogere banden gemonteerd waardoor de vijfdeurs uitvoering er wat groter uit moet zien, maar ook fijner zal rijden. Ja, je lees het goed: grotere banden, niet per se de velgen. De velgen zijn trouwens te bestellen van 16- tot 18-inch. Vanbinnen zijn er drie pakketten waar je uit kunt kiezen voor het interieur: Classic, Favoured en JCW.
De prijs van de vijfdeurs Mini Cooper
De nieuwe vijfdeurs Mini Cooper is vanaf nu te bestellen. Voor de Cooper C betaal je minimaal 38.490 euro (31.500 euro in België). De goedkoopste Mini Cooper met drie deuren kost 36.990 euro. Je betaalt dus 1.500 euro extra voor de twee deuren. Hetzelfde geldt voor de Cooper S, ook daar kost het 750 euro extra per deur. De vijfdeurs Cooper S gaat voor minimaal 43.990 euro de deur uit (35.500 euro in België) en de uitvoering met twee ingangen minder kost 42.490 euro.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Is zo’n rappe Mini Cooper S (F56) na 10 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Blijkbaar wil niemand deze gratis Mini Cooper komen ophalen (en de tijd dringt)

Kunnen elektrische auto’s ook leuk zijn om te rijden?

Wat staat beter onder een auto: wel of geen uitlaten?

Waarom de Mini Cooper Cabrio niet die vreemde achterzijde heeft van de hatchback (en niet meer Nederlands is)

Waarom deze Mini Cooper maar liefst 200.000 dollar moet kosten

Welk van deze retro stadsauto’s is het beste om stijlvol en elektrisch voor de dag te komen?

Is zo’n rappe Mini Cooper S (F56) na 10 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Blijkbaar wil niemand deze gratis Mini Cooper komen ophalen (en de tijd dringt)

Mag de Mini Aceman SE zich terecht een echte Mini noemen? (review)

Kunnen elektrische auto’s ook leuk zijn om te rijden?

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

Naast Tesla is er nog een merk dat (gek genoeg) plotseling niemand meer wil kopen

Eindelijk, de meest legendarische hot hatch maakt een comeback

De nieuwe Kia EV2 wordt de goedkoopste elektrische Kia (en heeft bijzondere deuren)

De bestverkochte auto in Europa uit de jaren ’90 gaat een (betaalbare) comeback maken

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

De Morgan Supersport is net zo duur als een Dacia Jogger (in de wegenbelasting)

De Jaguar Type 00 (van die bijzondere reclame) is in het echt ook heel apart

De TopGear Aston Martin Special is uit!

Ben jij succesvolle linksback bij een voetbalclub, dan is dit je nieuwe auto

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

De meest legendarische velgenfabrikant is nu eindelijk gered door een verrassende partij

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is
