We krijgen vaak berichten van mensen met een hele grote blaas en heel veel geduld die vragen naar de auto met de grootst mogelijke actieradius. Hoewel de gemiddelde Nederlander volgens het CBS nog geen 35 kilometer per dag aflegt, is er iets in ons brein dat zegt: je moet méér actieradius hebben. Speciaal voor mensen die dat verlangen voelen branden, is er de Opel Grandland Plug-in Hybrid. Het merk zette een nieuw persoonlijk record met dit model; hij is zuiniger dan opgegeven.

Er zijn in de Opel Grandland Plug-in Hybrid twee motoren aanwezig. Zoals de naam van de auto verklapt, is het een plug-in hybride met een elektromotor en benzinemotor. Die accu heeft een brutocapaciteit van 17,9 kWh, wat voor een PHEV niet extreem groot is. Je moet 87 kilometer elektrisch kunnen rijden. Er is echter ook een brandstoftank van 55 liter, dat wel redelijk groot is voor een compacte auto. Volgens de officiële specificaties kun je 897 kilometer ver komen als je de de accu en de tank aftopt.

Bedankt voor de introductie, maar hoever komt-ie nu?

Het lukte Opel om 1.115 kilometer te rijden met de Grandland Plug-In Hybrid. Dat zijn dan geen ronden over Hockenheimring of de Nürburgring, maar waarschijnlijk de Ring van Frankfurt. Ook opmerkelijk is dat het niet eens een geprepareerde auto is onder ideale omstandigheden. Opel deed de test op grote 19 inch wielen met winterbanden, bij een temperatuur van 11 graden. Bij de WLTP meet men op de kleine zomerbanden (minder weerstand) bij een temperatuur van een bijna subtropische 23 graden (wat ironisch genoeg de wintertemperatuur gaat worden als we benzine blijven rijden).

Veel afgeremd op de motor met de Opel Grandland plug-in Hybrid

De route ging over allerlei soorten wegen: provinciale wegen (Bundesstraßen), stadswegen en snelwegen. Iets zegt ons dat ze niet voluit zijn gegaan op de Autobahn (hij moet 220 km/u halen). Wel vermeldt Opel dat ze ook gereden hebben tijdens de spits en in de file hebben gestaan. Dit is natuurlijk waar de EV-aandrijving zich uitbetaalt; onder die omstandigheden is alleen een benzinemotor relatief dorstig. Een ander punt is dat ze een erg lange rit hebben gemaakt en veel hebben afgeremd op de motor.

Meer lezen: Met deze Grandland begint Opel langzaam maar zeker een volledig elektrisch merk te worden

Hierdoor wordt er wat energie teruggewonnen, die weer naar de accu gaat. Daarom reed Opel niet 87 kilometer op de accu, maar haalde hij maar liefst 380 kilometer. De test van Opel bewijst twee dingen. Ten eerste: het gaat er niet om wat je rijdt, maar hoe je rijdt. Nu de WLTP-eisen voor PHEV’s strenger gaan worden, zullen we vaker zien dat fabrikanten er (veel) meer uithalen dan de opgaven. Maar mocht je een enorme blaas hebben en heel lang heel rustig willen rijden: koop een Opel Grandland Plug-in Hybrid.

6 reacties op “De nieuwste Opel rijdt 1.115 kilometer ver, maar het is geen diesel”

  1. Mijn 2012 Ford Mondeo 1.6 diesel station behaalde ik met 100m/u op de cruisecontrol ook 1500 kilometer. Natuurlijk is alles afhankelijk van je rijstijl, maar helaas rijden we niet dagelijks in de meest ideale omstandigheden. De theoretische actieradius is dus een mooi verhaal op een (kinder)verjaardag, maar komt niet overeen met de praktijk.

  2. Ik heb ook een PHEV gehad. De laadpaal in de straat (en de rest van het dorp) kost €0,70 per kwh + €0,05 per uur.
    Zinloze investering als je niet thuis kan laden dus. Nu een HEV.

  3. In welke wereld is de grandland een compacte auto? Astra, focus, golf… Volgens mij hebben die ook allemaal 55 liter tanks…

  4. Op de Autobahn zullen ze wel achter een vrachtwagen zijn blijven hangen zoals de meeste met hun elektrieken en halve elektrieken mobielen. Als ik met mijn Up GTI zuinig zou rijden zit het verbruik op 3,5L/100km dan kom ik ook aan de 1.000km. Maar daarvoor koop ik geen auto om dan zuinig te gaan rijden, met mij rijbereik van 650km ben ik al tevreden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *