
Dit is de nieuwe Opel Grandland X. En wat Opel ook beweert: het is gewoon een hoog ding dat zijn hele leven veilig op het asfalt blijft. En niet ‘de ultieme mix van sportiviteit en avontuur’. Bestaan er überhaupt nog mensen die in dat soort marketinggeneuzel trappen?
Wat moet ik echt weten over de Opel Grandland X?
Het belangrijkste om te weten is dat de Opel Grandland X de grootste crossover is die het merk aanbiedt. Hij is 20 centimeter langer dan de Mokka X en 25 centimeter langer dan de Crossland X (die je allang weer vergeten was). In totaal is de nieuwe Opel 4,48 meter lang. De bestuurder mag vier passagiers uitnodigen en 514 liter aan bagage achterin duwen. Of tot 1.652 liter en alleen een co-piloot. Als het echt gezellig wordt, biedt Opel OnStar nu de nieuwe mogelijkheid om hotelkamers te boeken of een parkeerplaats te vinden. Wij verzinnen dit niet, hè. Staat gewoon in het persbericht.
En verder?
Tja, verder is het gewoon een grote Opel. Dat betekent dat je alle opties kunt aanvinken die je al kent: adaptieve cruisecontrol met voetgangersdetectie en automatische noodremassistentie, vermoeidheidssignalering, 360-graden camera, elektrische achterklep, inductieladen voor je smartphone, een mega-ergonomische stoel en led-koplampen.
Welke motoren krijg je in de Opel Grandland X?
Dat horen we later. De nieuweling zit volgens Opel in het c-segment, samen met de Astra en Zafira. Verwacht dus soortgelijke motoren. De Opel Grandland X verschijnt in de herfst van dit jaar.
Meer van TopGear


De nieuwe Grandland rijdt weer als een echte Opel (review)

Ford Explorer vs Opel Grandland: welke elektrische crossover moet je kiezen? (review)

De nieuwste Opel rijdt 1.115 kilometer ver, maar het is geen diesel

Met deze Grandland begint Opel langzaam maar zeker een volledig elektrisch merk te worden

Opel Grandland GSe review: Voegt die nieuwe badge ook echt wat toe?

Deze zes cabrio’s zijn spotgoedkoop in aanschaf en gebruik (en gewoon in Nederland te koop)

Opel heeft nu een auto met AWD die sneller is dan de legendarische Opel Calibra Turbo 4×4

Hoe goed is een Opel Calibra Turbo uit 1992 als je hem vandaag rijdt?

Van deze toffe auto was je allang vergeten dat ie bestond, maar hij is nu verrassend betaalbaar

Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg

Dit busje werd ontwikkeld door Porsche, en nu is het een spotgoedkope occasion met 200 pk

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is zo’n zwaar onderschatte Subaru Levorg na 11 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De nieuwe Golf GTI 50 Edition heeft 162,5 pk (per voorwiel) en is sneller dan de Golf R

De snelste Volkswagen aller tijden is niet eens de duurste (of de sterkste)

De Volkswagen Golf 5 GTI was in 2005 iets bijzonders – hoe voelt hij in 2025?

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Deze nieuwe versie van de Porsche 911 ga je waarschijnlijk het vaakst zien op de weg

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Deze 4 auto’s van betrouwbare merken zijn verrassend onbetrouwbaar

Als je een sportieve band zoekt voor je auto, kun je deze merken beter overslaan

Waarom je omgevallen pylonnetjes naast de weg in Duitsland nooit moet oprapen

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

[Quote] : Opel Grandland X is de ultieme mix van… gaap [end quote]
Bij het lezen van artikelen die op een dergelijke wijze openen, moet ik altijd even glimlachen. Auto’s zijn qua uiterlijk héél goed te vergelijken met : gordijnen, huizen, bankstellen, brillen etc. etc. Wat de één vreselijk mooi vindt, vindt een ander saai of zelfs lelijk.
Vraag mij af uit welk ‘ei’ de auteur is komen kruipen? Het spreekwoord “over smaak valt niet te twisten” is al érg, érg oud,
Daarom mogelijk de suggestie : schrijf het artikel nog eens als je ermee gereden hebt en laat de ‘looks’ van de auto aan de kopers over.
Daarnaast : er is nog een ander zéér belangrijk aspect m.b.t. de Grandland X. Ook in deze auto kun je de AGR gecertificeerde stoelen als optie erbij nemen. Is dat dan zo belangrijk? Ik stel voor dat wanneer je langer bent dan 1.80 meter, je wellicht een keer moet gaan rijden in een auto die uitgerust is met AGR stoelen.
Gewoon een hoog ding. Ja, de Mitsubishi Outlander, de Seat Ateca, de VW Tiguan, de Hyundai Tucson, de Skoda Kodiaq, DIE zijn mooi!! NIET. Dan is deze toch wel een tikkie, niet veel, maar wel echt een tikkie speelser.