
De snelste SUV ter wereld zou zomaar de duurste kunnen zijn. Zeker in ons landje. Gelukkig voor jouw bankrekening valt dat mee. Een Mercedes G 63 AMG kost je namelijk 404.049 euro. En dat haalt de Lamborghini Urus bij lange na niet.
Nog even de specs. De 4,0-liter V8 met twee turbo’s produceert 650 pk bij 6.000 tpm. Bij 6.800 tpm doet de toerenbegrenzer zijn werk. Het maximale koppel van 850 Nm heb je al bij 2.250 tpm. In 3,6 seconden zit de Lamborghini Urus op 100 km/u. Vanuit stilstand naar de 200 km/u doet ie 12,8 seconden. De topsnelheid is 305 km/u.
Prijs van de Lamborghini Urus in Nederland
De prijs van de Lamborghini Urus in Nederland is 278.844 euro. Dat betekent dat er 107.415 euro aan BPM en BTW naar de staat gaat. Of je betaalt 20,85 bitcoins voor de Urus. Maar hou er dan rekening mee dat je over vier jaar spijt hebt.
Is dat veel geld?
Dezelfde V8 (maar dan met 605 pk) ligt ook in de Audi RS 6 Performance. Die kost in Nederland 165.375 euro. Dat scheelt dus een ton. Maar de Porsche Cayenne Turbo met 550 pk (3,9 s naar 100 km/u – top van 286 km/u) kost minimaal 204.300 euro en staat op hetzelfde onderstel. Daarmee scheelt het relatief weinig (verplaats je wel even in de koper), en dan rij je toch een Lambo.
Meer van TopGear


Gepersonaliseerde kentekenplaten mogen niet in Nederland, maar deze eigenaar had geluk

Ook al heb je veel geld, dan nog kun je geen Lamborghini kopen

De Lamborghini Urus is binnenkort alleen nog maar te krijgen als hybride

De sterkste Lamborghini Urus ooit is deze plug-in hybride Urus SE

Het kan niet lang duren voordat Nederland de Urus Performante als politieauto krijgt

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Zie jij welke echte Lamborghini er onder deze supercar zit?

Tedson Motors Etna is de mooiste en duurste Lamborghini Gallardo

Gepersonaliseerde kentekenplaten mogen niet in Nederland, maar deze eigenaar had geluk

Man vervangt V10 van Lamborghini Huracán met simpele Honda-motor (met een goede reden)

Bijzonder dure en fraaie supercar extreem aangepast: mag dat wel?

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Is zo’n beeldschone Alfa Romeo 4C na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Het merk van deze toffe camper ken je sowieso (alleen het logo kende je nog niet)

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Slenter mee over de duurste autosloperijen ter wereld (je kunt wel raden waar)

Kooptip: deze VW Transporter met GTI-motor (!) is door een slimme truc heel gunstig in de belasting

Dit moet wel de roestigste Volkswagen zijn die je ooit gezien hebt (en niet alleen de achterklep)

Dit merk verkoopt bijna geen auto’s meer, en toch gaat het beter dan ooit

Laat de Mercedes A-klasse of Audi A3 staan en koop deze luxe hatchback

uhh g63 kost geen 4ton ! G65 wellicht?
Al kreeg ik geld toe!! Dit is geen Lamborghini, ook al hebben ze ooit een terreinwagen gebouwd, dit is pure heiligschennis en heeft met de LM001 niks van doen.
Dit is een verkrachting van het merk en met name ook de Huracan omdat ze zo te zien best wel wat stylingelementen gemeen hebben.
Als Ferrari nu eens voet bij stuk houdt en niet meegaat in de SUV-gekte en laat zien dat ze nog een beetje hun roots respecteren (nou ja, hybride, 4WD, gare stationcars, digitalisering)
Ik hou eigenlijk wel van SUV’s. Cayenne’s, X6, GLK, Q7 allemaal geweldig, maar sommige merken past het gewoon niet. Merken met flair horen dit niet te doen.
Een dikke Duitse SUV is oké.
Maar de Levante, F-Pace, Stelivio, Bentayaga, en nu deze ook nog, echt gewoon FOUT!
Liever had ik de Estoque gezien. Waarom kwam die nooit? Dat concept jaren geleden (2010 geloof ik?) was mega vet. Een Panamera, Quattroporte, XJ zijn toch ook fantastisch?
en Ferrari had in het verleden ook nog wat sedans. Dus dat zou ik Lamborghini echt niet kwalijk nemen, sterker ik zou het toejuichen. Bij Ferrari eveneens.