
Wie pak-hem-beet achttien jaar geleden zijn zuurverdiende vakkenvulloontje bij elkaar sprokkelde om een Tamiya te kopen, herkent de worsteling met verlichting nog wel. De koplampen waren in die tijd veelal gewoon stickers en er waren geen verlichtingskitjes. Je moest op de fiets naar de Halfords of de Hema om daar fietslampjes te kopen om die vervolgens om te solderen. Of gewoon zonder verlichting rijden.
Liefhebbers van RC-auto’s hebben het gelukkig al enkele jaren veel makkelijker. Nieuwe modellen worden veelal met verlichting geleverd, of in ieder geval met voorbereiding voor verlichting. Check bijvoorbeeld deze nieuwe Ford Bronco van Tamiya, waar je alleen maar een set led’jes in hoeft te prikken. Het nieuwe model van Tamiya staat op het CC-02-chassis en is schaal 1 op 10, wat neerkomt op een lengte van 45 centimeter.
Nog wel even zelf in elkaar sleutelen
De Tamiya Ford Bronco komt als een bouwkit naar je huis. Je moet de plastic kap nog zelf een kleurtje geven en zaken als het dakrek en de bullbar monteren. Ook moet je de batterij, de afstandsbediening (plus ontvanger) en de stuurmotor zelf regelen. De prijs van de Tamiya Ford Bronco is nog niet bekend. Vergelijkbare modellen op hetzelfde chassis kosten ongeveer 270 euro in Nederland.
Meer van TopGear


Ford-dealers gaan nu zelf auto’s van klanten ‘chippen’ voor meer vermogen

Ford probeert letterlijk Jeep-klanten weg te kopen (met 1.000 dollar per klant)

Ford Bronco DR review: De bruutste uitvoering voor de Baja 1000-race, die je gewoon kunt kopen

De vliegende Ford Raptors: Vliegles voor gevorderden in de F-150 en Bronco

Ford Bronco Raptor vs Ford F-150 Raptor R: Welke is het beste in de woestijn?

Alle modellen die jij wilt heeft Ford geschrapt, en daar hebben ze nu spijt van

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Is de Ford Puma Gen-E beter dan zijn benzine-broertje? (review)

Is zo’n vlugge Ford Fiesta ST na 13 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit automerk betaalt de benzine van zijn klanten, maar daar zullen de klanten niet echt blij mee zijn

Dit zou best wel (opnieuw) de bestverkochte auto van Nederland kunnen gaan worden

Veel mensen denken nog dat je in dit land overal onnodig links mag rijden, maar dat is niet zo

Luxe en chique Honda is eigenlijk dikker dan een 2-serie of CLA, of niet?

Tesla hangt een verkoopverbod boven het hoofd op hun grootste markt

De op-een-na grootste automarkt ter wereld doet niet meer aan uitstootregels, en dat is slecht nieuws voor Tesla

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

In Noorwegen komt nóg een grootste tunnel in zijn soort, maar niet voor auto’s of treinen

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Audi belooft weer zo goed te worden als het vroeger was (en beter dan BMW en Mercedes)

Deze nieuwe Lexus LC 500 Pinnacle Edition heeft misschien wel de minst mooie spoiler van dit moment

Bestuurders van deze merken worden het ongelukkigst van hun auto (en het gelukkigst)
