
De Tesla Model Y was voorheen vrij letterlijk de bollere versie van de Model 3: de lampen waren zelfs identiek. Tot niet al te lang geleden hadden we dus ook verwacht dat de vernieuwde versie van de Model Y de lampen van de vernieuwde Model 3 zou gebruiken – maar dat is niet zo. Het is nu meer een soort kleinere en rondere versie van de Cybertruck geworden. En grappig genoeg werkt de designtaal op de Model Y net iets beter.
Het lijkt erop dat Tesla kort na het vernieuwen van de Model 3 besloten heeft dat ze tóch een andere richting op wilden qua design. En dat terwijl de Model 3 ook geen onaardig design heeft. Net als de Cybertruck en de Cybercab krijgt de Model Y spitse koplampen die met een lichtgevende strip met elkaar verbonden zijn. Achterop krijgt de auto ook een soort Robocop-vizier. Tesla-fans noemen de facelift van de Model Y graag ‘Juniper’, wat de interne codenaam is.
Hoe ver rijdt de Tesla Model Y facelift?
Tot nu toe is de nieuwe elektrische crossover alleen onthuld in China. De specificaties zijn dus niet één op één over te nemen voor de Nederlandse markt: in China hanteren ze andere meetmethodes voor de actieradius en de specificaties kunnen überhaupt verschillen. De actieradius volgens de Chinese brochure is in ieder geval 593 of 719 kilometer. Hier kun je zo’n 15 tot 25 procent afhalen om tot ‘ons’ bereik te komen. De definitieve Nederlandse specificaties volgen dus nog.
De 0-100-tijd is 5,9 seconden voor de achterwielaandrijver of 4,3 seconden voor de vierwielaandrijver. De specificaties voor Nederland en Europa kunnen dus anders zijn, maar we gokken dat de sprinttijden wel ongeveer gelijk zullen zijn. De exemplaren voor onze markt worden straks niet in China gebouwd, maar in Berlijn. Het is niet zeker of de spuitcabines in Duitsland ook uitgerust worden met de nieuwe kleur ‘gletsjerblauw’.
Wat is er verder vernieuwd?

Wel kunnen we het hebben over de andere nieuwe kenmerken. Net als de vernieuwde Model 3 moet de Model Y nu stiller zijn. Tesla heeft een manier gevonden om het aantal onderdelen te verminderen, wat blijkbaar ook in de herrie scheelt. De stoelen zijn verbeterd en heel belangrijk: er is nu sfeerverlichting. Verder is het interieur in grote lijnen gelijk met een groot liggend scherm in het midden.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
2 reacties op “De populairste auto van Nederland is vernieuwd – dit is de nieuwe Tesla Model Y”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De populairste auto van vorig jaar verkoopt plotseling voor geen meter meer (en dat is best logisch)

Het achterlicht van de nieuwe Tesla Model Y is de eerste in zijn soort – dit maakt het zo bijzonder

Tesla heeft zowaar geluisterd naar klanten en voorkomt grote irritatie bij vernieuwde Model Y

Dit zijn alle verschillen tussen jouw Tesla Model Y en de nieuwe (die een stukje duurder is)

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Je kunt 43.000 euro aanbetalen op een auto die al acht jaar niet geleverd wordt

Tesla-rijders zijn hun auto zat en ruilen hem in, maar hoe komt dat eigenlijk?

Leaserijders die zich schamen voor hun auto mogen hun Tesla eerder inleveren

Nederlanders schamen zich niet echt voor een Tesla, zijn wel voorzichtig met Chinese EVs

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Is de Mitsubishi Outlander ook de moeite waard als je geen 0% bijtelling krijgt? (review)

De nieuwe Grandland rijdt weer als een echte Opel (review)

Is de nieuwe Volkswagen Tayron de opgerekte crossover die je moet hebben? (review)

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De gaafste benzinemotor van de afgelopen 20 jaar komt terug

Je kunt 43.000 euro aanbetalen op een auto die al acht jaar niet geleverd wordt

Tesla-rijders zijn hun auto zat en ruilen hem in, maar hoe komt dat eigenlijk?

Leaserijders die zich schamen voor hun auto mogen hun Tesla eerder inleveren

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De Ikea-auto onder de EV’s gaat slecht 10.000 euro kosten (en je moet hem zelf in elkaar zetten)

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

De meest legendarische velgenfabrikant is nu eindelijk gered door een verrassende partij

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Er werken veel witte en gekleurde mensen bij de fabrieken van Tesla, waar moeten die heen als niemand nog een Tesla wil.
Was lelijk en blijft lelijk. Nu iets minder kikker en iets meer generiek Chinees.
En ondertussen wordt Musk steeds enger, dus alleen daarom al zal ik er nooit een kopen.