
We trappelden zo hevig van ongeduld dat we eerder al even los gingen op basis van een paar schetsen, maar nu zijn de officiële foto’s van Volkswagens nieuwste pronkstukje dan de wereld in geslingerd. Dit is ‘m, de Golf die de gemiddelde Porsche eruit rijdt en menig Ferrari aardig bij kan houden: de R400.
Volkswagen heeft wel eerder gestoorde Golfs gemaakt – we moeten terugdenken aan die keer dat Jeremy ongecontroleerd met de W12 conceptcar over het circuitje tolde – maar nog niet een waarvan de productiekansen zo reëel leken. De motor van de Golf R400, de bekende 2.0 TSI, vertoont veel overeenkomsten met die uit de Polo WRC-racer, en ook de carrosserie kent rally-verwijzingen naar de aloude Golf G60. Alle vier de wielen worden aangedreven via een zestraps DSG-transmissie.
Zullen we de cijfers en prestaties nog maar even snel herhalen? Komen ze: 400 pk, 450 Nm tussen 2.400 en 6.000 toeren, 0 tot 100 in 3,9 seconden en een top van 280 km/u. Allemachtig.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

Met de nieuwste Golf met benzinemotor hoef je nooit te tanken, maar de vraag is of je dat wilt (review)

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Zo kan eigenaar Golf Drentse kunstroof tóch nieuwe auto kopen

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

Vergeet fatbikes: met deze speciale VW Transporter mag je al rijden als je 16 jaar bent

Is de nieuwe Volkswagen Tayron de opgerekte crossover die je moet hebben? (review)

Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

Eindelijk weer een betaalbare Volkswagen: zo gaat de ID.1 er ongeveer uitzien

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Wist je dat deze (inmiddels) betaalbare BMW stiekem een volbloed racemotor heeft?

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

De binnenspiegel in je auto is verplicht, maar er is een hele rare uitzondering

Dikke nep-BMW 7-serie ziet er beter uit dan het origineel (en daar is een goede reden voor)

Let op: deze parkeerapp wordt binnenkort flink duurder (en welke moet je nu hebben?)

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Op deze wijze gaat de Fiat 500 weer een enorm succes worden in Europa (en dus ook in Nederland)
