
Bij veel Britse sportwagens kreeg je altijd het advies mee om de allerlaatste uit de serie te kopen. Dan waren namelijk de (meeste) kinderziektes er wel uit. Volvo geldt doorgaans als een zeer betrouwbaar merk, maar met hun nieuwste model, de EX90, wil het nog niet helemaal vlotten. Volgens de bevindingen van Consumer Reports lijkt de EX90 simpelweg nog niet helemaal af te zijn.
Tijdens hun rijtest ging namelijk niet alles naar wens – integendeel. Sommige dingen waren ook echt heel erg vervelend. Een brandend airbaglampje is irritant, maar daar kun je wel even mee leven. Een scherm dat zegt: ‘Opstarten: uw Volvo wordt gereedgemaakt. Dit duurt een paar minuten’, is minder prettig, zeker omdat ze bij Consumer Reports drie tot vijf minuten moesten wachten voordat ze de Volvo EX90 konden starten.
Softwareversie 1.3.18
Een ander probleem dat de Amerikaanse consumentenspecialist tegenkwam, was de LIDAR-functie. Althans, het feit dat deze het nog steeds niet deed. Volgens Volvo zijn veel issues toe te wijzen aan wat bugs in de software. Met softwareversie 1.3.18 moeten er een hoop fouten uitgehaald zijn. Volgens Consumer Reports – vergelijkbaar met de Consumentenbond in Nederland – had de auto niet verkocht mogen worden met een versie van vóór 1.3.18.

Bij Consumer Reports testen ze alleen maar nieuwe auto’s, dus altijd de eerste uit de serie. Daarom rijden ze eerst dik 3.000 kilometer om te kijken of er dingen opspelen. Dat gebeurt wel vaker bij andere auto’s, maar de issues van de EX90 zijn volgens Consumer Reports vergelijkbaar met nieuwkomers als Fisker en Rivian. De Amerikaanse markt is enorm belangrijk voor de Volvo EX90. Grote SUV’s zijn er immers enorm populair. Mede daarom wordt de EX90 onder andere in de VS gebouwd.
Wat kost de Volvo EX90 dan in ons land?
De Volvo EX90 is ook geen prijspakker. In Nederland is de auto er vanaf 83.495 euro. Ga je voor de versie met vierwielaandrijving (geen gekke gedachte bij een SUV), wat rijkere uitrusting, een leuke lakkleur, grotere wielen en fraaiere bekleding voor het interieur, dan loopt het op naar 110.000 euro en hoger. Dan wil je dat de auto helemaal af is, niet bijna af.
We hebben zelf ook met de EX90 mogen rijden, daarover hebben we een mooie review online staan. Spoiler alert: ook daarbij waren er behoorlijk wat software-issues die opspeelden en in minder positieve zin opvielen. Wat wel een voordeel is: bijna alle issues zijn softwaregerelateerd. Het is dus met een update op te lossen.
Meer van TopGear


Volvo XC90 T8 AWD Plug-in Hybrid: kan ie nog meekomen met de concurrentie (review)

Was de elektrische zevenzits Volvo EX90 het wachten waard? (review)

Volvo kijkt af bij Ikea: klanten ontvangen EX90 waar bepaalde dingen nog ontbreken

Volvo krijgt als eerste het EU-batterijpaspoort waarin je kunt zien hoe duurzaam een EV echt is

Waarom je de nieuwe Volvo EX90 uit 2022 nog nooit in Nederland hebt gezien

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

De 240 is na 30+ jaar ingehaald als bestverkochte Volvo ooit – dit is de nieuwe recordhouder

2,5 miljoen bestaande Volvo-klanten krijgen gratis een upgrade voor hun auto

Waarom je nu vrachtwagens kunt spotten met ‘haaientandjes’ op de voorruit

Huh? Volvo adviseert geen foto’s te nemen van je nieuwe auto want dan gaat je telefoon misschien kapot

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

De 240 is na 30+ jaar ingehaald als bestverkochte Volvo ooit – dit is de nieuwe recordhouder

2,5 miljoen bestaande Volvo-klanten krijgen gratis een upgrade voor hun auto

Huh? Volvo adviseert geen foto’s te nemen van je nieuwe auto want dan gaat je telefoon misschien kapot

De populaire Volvo XC70 keert terug – met een aandrijflijn die Volvo nog nooit heeft gebruikt

Is zo’n fraaie Volvo C70 na 19 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Porsche lanceert relevante modellen voor Nederland, met een nogal tegenstrijdige naam

Moet je een Mercedes laten staan voor deze nieuwe Chinese Omoda 9? (review)

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

De Hyundai Ioniq 9 is enorm én heel bijzonder, maar rijdt het ook goed?

BMW wil jou overtuigen om een elektrische auto te kopen door een benzinemotor toe te voegen

Zo (verrassend) goed verkoopt deze controversieelste BMW écht In Nederland

Mercedes CLA Shooting Brake: station die 761 km op een volle accu haalt

De leukste betaalbare elektrische auto van het moment is voor 555 euro nog leuker

Is het nog echt zo goedkoop om met een elektrische auto op vakantie te gaan?

Porsche lanceert relevante modellen voor Nederland, met een nogal tegenstrijdige naam

Nederlander laat elektrische auto 2,5 (!) week aan de laadpaal staan bij Disneyland – zo hoog was de rekening

Is de nieuwe Mazda 6e eindelijk een goede elektrische auto van Mazda? (review)

Niet alleen terugroepacties voor airbags: ook Volkswagen roept auto’s terug wegens veiligheidsproblemen

Het gaat nog drukker worden op de Nederlandse wegen, en je kunt wel raden waarom

Porsche overweegt een auto te bouwen die heel dom klinkt, maar eigenlijk geniaal is

Alle modellen die jij wilt heeft Ford geschrapt, en daar hebben ze nu spijt van

Duitse ANWB legt uit hoe vakantiegangers 57 cent per liter (!) kunnen besparen bij tanken
