
Vanaf deze week kun je in Nederland een Cybertruck kopen voor bijna 200.000 euro. Twee problemen: het gaat een enorme uitdaging worden om de auto überhaupt op Nederlands kenteken te krijgen. En daarna zit je met het gewicht, want voor een normale personenauto is de Cybertruck eigenlijk net te zwaar. Maar gelukkig kun je daar vanaf aankomende zomer iets aan doen.
We schreven vandaag over de nieuwe regels voor het B-rijbewijs in 2025. Vooral met ondernemers in het achterhoofd worden de regels zo aangepast dat je met een normaal rijbewijs ook in zwaardere busjes mag rijden. Momenteel heb je voor alles inclusief lading meer dan 3.500 kilo mag wegen officieel een vrachtwagenrijbewijs nodig. Er is een gedoogbeleid, maar dat beleid wordt volgend jaar dus omgezet in een speciale cursus. Bijvangst is dat je met deze cursus ook in de Cybertruck mag rijden.
Welk rijbewijs voor de Tesla Cybertruck?
De Cybertruck weegt leeg al ruim 3.000 kilo en met de maximale belading erbij, weegt ie tussen de 4.007 en de 4.159 kilo. Nu moet je daar officieel dus een vrachtwagenrijbewijs voor hebben, al geldt er een gedoogbeleid momenteel. Volgend jaar moet je dus een speciale cursus volgen om met de zware elektrische pick-up te mogen rijden in Nederland. Of je C1-rijbewijs halen, dat kan ook.
En de elektrische G-klasse dan?
Momenteel mag jij met je B-rijbewijs gewoon in de elektrische G-klasse rijden, maar je mag maar 415 kilo meenemen. In andere tijden zouden we de grap maken dat je dus alleen je schoonmoeder mee mag nemen. In theorie zou je dus je elektrische G-klasse opnieuw kunnen laten keuren voor 750 kilo extra. Dan kun je misschien ineens toch een trekhaak monteren.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
8 reacties op “Je moet in Nederland een speciale cursus volgen als je met de Tesla Cybertruck wilt rijden”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Cybertruck in de uitverkoop: is de bizarre Tesla nu mislukt?

De eerste Tesla Cybertruck van Nederland is nu al verkocht – dit is de nieuwe (semi-bekende) eigenaar

Voor 10.000 euro ziet de Tesla Cybertruck er ineens heel erg goed uit

Cybertruck-politie auto gaat de wegen veilig maken

Tesla vindt eigen product simpelweg veel te duur

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Je kunt 43.000 euro aanbetalen op een auto die al acht jaar niet geleverd wordt

Tesla-rijders zijn hun auto zat en ruilen hem in, maar hoe komt dat eigenlijk?

Leaserijders die zich schamen voor hun auto mogen hun Tesla eerder inleveren

Nederlanders schamen zich niet echt voor een Tesla, zijn wel voorzichtig met Chinese EVs

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De gaafste benzinemotor van de afgelopen 20 jaar komt terug

Je kunt 43.000 euro aanbetalen op een auto die al acht jaar niet geleverd wordt

Tesla-rijders zijn hun auto zat en ruilen hem in, maar hoe komt dat eigenlijk?

Leaserijders die zich schamen voor hun auto mogen hun Tesla eerder inleveren

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De Ikea-auto onder de EV’s gaat slecht 10.000 euro kosten (en je moet hem zelf in elkaar zetten)

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

De meest legendarische velgenfabrikant is nu eindelijk gered door een verrassende partij

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Dit ding is levensgevaarlijk in ons land met al die fietsers en wandelaars. Gewoon direct verbieden. Het is ook een aanslag op het wegdek met zoi’n gewicht.
Cursus hufterigheid? Mijn god wat een micropikkie moet je hebben om dit te willen kopen.
😂😂😂😂 al in Bulgaria mensen bezig met rijden met rijbewijs B.
Even vergeten dat die deurstop nooit een typegoedkeuring kan krijgen in Europa?
Waarom iedereen dit misbaksel zou willen hebben is me een raadsel. Slechte EV. Onpraktische pickup. Bedroevende bouwkwaliteit. Te onveilig om in de EU de weg op te mogen.
Ik ben blij dat wij hier in de EU leven waar we regels hebben om de maatschappij tegen dit soort dingen te beschermen. In de VS koopt Musk gewoon de regels…
in Oisterwijk staat er al een Cybertruck te koop
Wat is nou weer het punt van dit behalve extra geld voor het CBR?
Hou gewoon het gedoogbeleid of laat die mensen C1/C rijbewijs nemen dit is gewoon weer onnodig moeilijk.