
Vanaf deze week kun je in Nederland een Cybertruck kopen voor bijna 200.000 euro. Twee problemen: het gaat een enorme uitdaging worden om de auto überhaupt op Nederlands kenteken te krijgen. En daarna zit je met het gewicht, want voor een normale personenauto is de Cybertruck eigenlijk net te zwaar. Maar gelukkig kun je daar vanaf aankomende zomer iets aan doen.
We schreven vandaag over de nieuwe regels voor het B-rijbewijs in 2025. Vooral met ondernemers in het achterhoofd worden de regels zo aangepast dat je met een normaal rijbewijs ook in zwaardere busjes mag rijden. Momenteel heb je voor alles inclusief lading meer dan 3.500 kilo mag wegen officieel een vrachtwagenrijbewijs nodig. Er is een gedoogbeleid, maar dat beleid wordt volgend jaar dus omgezet in een speciale cursus. Bijvangst is dat je met deze cursus ook in de Cybertruck mag rijden.
Welk rijbewijs voor de Tesla Cybertruck?
De Cybertruck weegt leeg al ruim 3.000 kilo en met de maximale belading erbij, weegt ie tussen de 4.007 en de 4.159 kilo. Nu moet je daar officieel dus een vrachtwagenrijbewijs voor hebben, al geldt er een gedoogbeleid momenteel. Volgend jaar moet je dus een speciale cursus volgen om met de zware elektrische pick-up te mogen rijden in Nederland. Of je C1-rijbewijs halen, dat kan ook.
En de elektrische G-klasse dan?
Momenteel mag jij met je B-rijbewijs gewoon in de elektrische G-klasse rijden, maar je mag maar 415 kilo meenemen. In andere tijden zouden we de grap maken dat je dus alleen je schoonmoeder mee mag nemen. In theorie zou je dus je elektrische G-klasse opnieuw kunnen laten keuren voor 750 kilo extra. Dan kun je misschien ineens toch een trekhaak monteren.
9 reacties op “Je moet in Nederland een speciale cursus volgen als je met de Tesla Cybertruck wilt rijden”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Waarom het automerk van Elon Musk alsnog beter is dan het automerk van Jeff Bezos

Mansory Cybertruck is een vreemd eerbetoon aan Elon Musk, maar wel een grote verbetering

Cybertruck in de uitverkoop: is de bizarre Tesla nu mislukt?

De eerste Tesla Cybertruck van Nederland is nu al verkocht – dit is de nieuwe (semi-bekende) eigenaar

Voor 10.000 euro ziet de Tesla Cybertruck er ineens heel erg goed uit

De best verkochte auto ter wereld is nu geen Tesla meer

De Cybertruck lijkt een enorme flop te worden, maar kunnen we dat ook zeggen van Tesla?

Tesla is niet meer het enige automerk dat herbruikbare raketten de ruimte in schiet

Er is een (groot) land waar de Tesla Model Y ineens extreem goed verkoopt

De topsnelheid van de snelste Tesla ooit is 72 km/u lager dan voorheen (en zo komt dat)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Vanwege dit kleine onderdeeltje krijgen honderdduizenden Nissan-eigenaren mogelijk een nieuwe motor

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

De sterkste Corvette (1.250 pk) ooit is sneller dan de snelste Ferrari, maar kost bijzonder weinig

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

Wat is schadelijker voor de range tijdens de hete zomerdagen: hard rijden of de airco aanzetten?

Elektrische auto’s in Nederland verbruiken méér stroom dan de NS (en gek genoeg valt dat alsnog heel erg mee)

Moet je een Volkswagen Polo of Renault 5 laten staan voor deze bijzondere Firefly? (review)

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Zoveel Nederlanders gaan er daadwerkelijk met hun elektrische auto op vakantie

De 911 Club Coupé is niet eens de duurste 911, maar toch kun je hem niet kopen

Wat is schadelijker voor de range tijdens de hete zomerdagen: hard rijden of de airco aanzetten?

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

Elektrische auto’s in Nederland verbruiken méér stroom dan de NS (en gek genoeg valt dat alsnog heel erg mee)

Als Verstappen zo goed in de regen is, waarom ging het gisteren dan voor geen meter? En waarom rijden ze niet op regenbanden

Te scherp. Net een mes op wielen.
Dit ding is levensgevaarlijk in ons land met al die fietsers en wandelaars. Gewoon direct verbieden. Het is ook een aanslag op het wegdek met zoi’n gewicht.
Cursus hufterigheid? Mijn god wat een micropikkie moet je hebben om dit te willen kopen.
😂😂😂😂 al in Bulgaria mensen bezig met rijden met rijbewijs B.
Even vergeten dat die deurstop nooit een typegoedkeuring kan krijgen in Europa?
Waarom iedereen dit misbaksel zou willen hebben is me een raadsel. Slechte EV. Onpraktische pickup. Bedroevende bouwkwaliteit. Te onveilig om in de EU de weg op te mogen.
Ik ben blij dat wij hier in de EU leven waar we regels hebben om de maatschappij tegen dit soort dingen te beschermen. In de VS koopt Musk gewoon de regels…
in Oisterwijk staat er al een Cybertruck te koop
Wat is nou weer het punt van dit behalve extra geld voor het CBR?
Hou gewoon het gedoogbeleid of laat die mensen C1/C rijbewijs nemen dit is gewoon weer onnodig moeilijk.