
Toyota bouwt al meer dan zeventig jaar Land Cruisers en dit jaar is er een nieuwe bijgekomen. Voor het nieuwste exemplaar graait Toyota in de bak met oude modellen voor wat inspiratie et voilà: een SUV die klaar is voor wat offroad-avonturen. In de video hieronder nemen we de nieuwe Land Cruiser onder de loep.
Wat opvalt, zijn de vele rechte lijnen. Zelfs de wielkasten zijn niet rond. Ook een belangrijk onderdeel van het ontwerp zijn de koplampen. Bij de First Edition-uitvoering zijn ze rond, bij de andere versies zijn het balkjes. De standaard 18-inch wielen met offroad-banden kun je vervangen door 20-inch velgen als je toch niet de modder in gaat.
De diepe lijnen in de zijpanelen en het contrasterende witte dak zijn tevens bepalende ontwerpkeuzes die de nieuwe Land Cruiser laten lijken op de retro FJ Cruiser. En misschien een beetje op een oude Defender. De nieuwe Toyota Land Cruiser komt ook naar Europa met een 2,8-liter dieselmotor. Ergens in de eerste helft van 2024 moet ie in Nederland en België te koop zijn. De prijs volgt nog.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Duurste Toyota van het moment kan nog duurder gemaakt worden

De nieuwe gepantserde Toyota’s bij Schiphol hebben een bijzonder dakraam (dat je liever niet in actie ziet)

Toyota-eigenaren vragen twee keer de nieuwprijs voor hun oude diesels

VIDEO: Is de nieuwe Land Cruiser nog altijd de Toyota die álles kan?

Waarom de Toyota Land Cruiser de auto met het beste ontwerp van 2023 is

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Toyota haalt de Supra uit productie: dit betaalde een Nederlander voor het allerlaatste model

Vernieuwde Toyota bZ4x: gaan de Nederlanders hem nu wel kopen?

Toyota C-HR+ is precies even sterk én even snel als de meest legendarische BMW M3

Het grootste automerk ter wereld verkoopt nauwelijks elektrische auto’s, behalve in één land

De vernieuwde Toyota Corolla: minder koeien, maar ook minder paarden

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

De enorme lengte van de nieuwste Cadillac is niet eens het grootste probleem voor Nederland

BMW X7 Nishiki Lounge: geen sportpakket, wel een bijzonder interieur

Lexus LX500d Overtrail: de Japanners maken stiekem nog altijd diesels

Lexus maakte al onverwoestbare auto’s, maar waarschijnlijk is dit de meest onverwoestbare tot nu toe

De gigantische Hyundai Ioniq 9 is nog iets groter dan de Kia EV9 (en hij komt naar Nederland)

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Waarom je niet bang (meer) hoeft te zijn dat Nissan failliet gaat

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

De eerste volwaardige elektrische auto krijgt nu eindelijk een opvolger

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst

Tientallen achtergelaten Audi’s, BMW’s en Porsches worden met bulldozer opgeruimd (en met een goede reden)

Onhandige Volkswagen-rijder vergeet de eerste regel van hardrijden en wordt gepakt met 200+

De Koenigsegg Jesko Attack is de snelste auto op het TopGear-circuit (VIDEO)

Bestuurder haalt (terecht) rechts in, en dat kost hem bijna zijn leven
