
Het gebeurt niet vaak dat een nieuw automerk de markt probeert te betreden. Het laatste écht nieuwe merk dat naar Nederland kwam (we tellen DS, Cupra en Abarth eventjes niet mee), was waarschijnlijk Tesla. Drie nieuwkomers willen nu een deel van de EV-taart opsmikkelen. MG kwam weer tot leven, het Chinese Aiways bracht ons de U5 en tot slot is er de Amerikaans/Chinese Seres 3.
Aardig om te weten is dat Aiways dit jaar al ruim 400 auto’s op Nederlands kenteken zette. Seres blijft tot nu toe hangen op ongeveer 20 auto’s – voor zover we dat kunnen zien, want de kentekengegevens zijn nogal een zooitje. MG timmert lekker aan de weg met bijna 3.500 verkochte exemplaren. Aiways is nu klaar voor de introductie van een tweede model in Nederland, dit keer een SUV met, jawel, een coupé-achtige daklijn.
Voor nu moeten we het doen met drie foto’s van een gele Aiways U6. Technische details over de SUV geeft het merk nog niet vrij. Het nieuwe model staat op hetzelfde platform als de eerder geïntroduceerde U5. We durven daarom wel te gokken op 204 pk, 310 Nm en ongeveer 400 kilometer bereik op één volle accu van 63 kWh. Later dit jaar moet de U6 naar Nederland en Europa komen. Prijzen zijn nog niet bekend.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Aiways U5: 1e rij-indruk

Autoverkopen november 2020 in Nederland

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

Dit is de populairste Volvo van dit moment, maar dan ruimer en goedkoper. Moet je dat willen? (review)

Honda in China zet vol in op onbetaalde arbeid (en is daar trots op)

Deepal S07: wéér een nieuw automerk naar Nederland, maar deze ken je eigenlijk al

Dit automerk in Nederland belooft dat je net zo snel kunt laden als tanken – maar kan dat wel?

Gaat Volvo’s zustermerk Polestar nu ook terug naar (dikke) benzinemotoren?

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Is de Mitsubishi Outlander ook de moeite waard als je geen 0% bijtelling krijgt? (review)

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

Dit is de populairste Volvo van dit moment, maar dan ruimer en goedkoper. Moet je dat willen? (review)

Boeven stelen ongemerkt 900 (!) motoren uit autofabriek, maar niemand weet hoe

De nieuwe Audi A6 (2025) is er nu ook als sedan, maar deze wil je nu nóg niet bestellen

Door deze uitvinding rij jij straks voor slechts 7 euro met de auto naar Berlijn

Tien jaar later kunnen eigenaren van Volkswagen-diesels nog steeds vergoeding krijgen voor de dieselgate

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

Laat die Oeigoeren-moordenaars hun rommel lekker daar houden. Het ziet er niet uit, de kwaliteit is belabberd (nog slechter dan Tesla) en de enige reden waarom het goedkoop is, is dat de Chinese overheid er megasubsidies op geeft.