
Het gebeurt niet vaak dat een nieuw automerk de markt probeert te betreden. Het laatste écht nieuwe merk dat naar Nederland kwam (we tellen DS, Cupra en Abarth eventjes niet mee), was waarschijnlijk Tesla. Drie nieuwkomers willen nu een deel van de EV-taart opsmikkelen. MG kwam weer tot leven, het Chinese Aiways bracht ons de U5 en tot slot is er de Amerikaans/Chinese Seres 3.
Aardig om te weten is dat Aiways dit jaar al ruim 400 auto’s op Nederlands kenteken zette. Seres blijft tot nu toe hangen op ongeveer 20 auto’s – voor zover we dat kunnen zien, want de kentekengegevens zijn nogal een zooitje. MG timmert lekker aan de weg met bijna 3.500 verkochte exemplaren. Aiways is nu klaar voor de introductie van een tweede model in Nederland, dit keer een SUV met, jawel, een coupé-achtige daklijn.
Voor nu moeten we het doen met drie foto’s van een gele Aiways U6. Technische details over de SUV geeft het merk nog niet vrij. Het nieuwe model staat op hetzelfde platform als de eerder geïntroduceerde U5. We durven daarom wel te gokken op 204 pk, 310 Nm en ongeveer 400 kilometer bereik op één volle accu van 63 kWh. Later dit jaar moet de U6 naar Nederland en Europa komen. Prijzen zijn nog niet bekend.
Meer van TopGear


Aiways U5: 1e rij-indruk

Autoverkopen november 2020 in Nederland

De populaire Volvo XC70 keert terug – met een aandrijflijn die Volvo nog nooit heeft gebruikt

Merk dat niet gelooft in achterruiten, heeft een nogal gênant probleem

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

Is deze betaalbare Chinese crossover beter met een benzinemotor? (review)

Met deze nieuwe accu kun je met je EV in één ruk naar Rome rijden (1.500 kilometer)

Gespot in Nederland: deze auto is ruim 1 miljoen keer verkocht, maar toch ken jij ‘m niet

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Dit is de goedkoopste Porsche van dit moment – moet je zoiets willen? (review)

Maakt deze nieuwe uitvinding van Subaru de fietshelm overbodig?

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Mag de Nissan Ariya Nismo de legendarische Nismo-badge dragen? (review)

Gaat die Alpine A390 een beetje dwars met twee motoren op de achteras? (review)

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

Volkswagen gaat dit niet al te populaire model nog een keer opfrissen (zodat je hem nu wel koopt)

Dit Europese land verbiedt caravans en campers bijna helemaal door het parkeren ervan illegaal te maken

De wegenwacht waarschuwt voor oplichtingstruc in het buitenland waar je heel makkelijk intrapt

Als een auto slecht scoort bij de crashtests, is het dan eigenlijk wel een onveilige auto?

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Kleine krasjes zorgen voor een rekening van bijna 10.000 euro – en dat zorgt voor een interessant dilemma

Laat die Oeigoeren-moordenaars hun rommel lekker daar houden. Het ziet er niet uit, de kwaliteit is belabberd (nog slechter dan Tesla) en de enige reden waarom het goedkoop is, is dat de Chinese overheid er megasubsidies op geeft.