
Alpina en BMW zijn al jaren beste maatjes. De modellen van Alpina worden in de fabriek van BMW al voorbereid om als Alpina afgemonteerd te worden. In de werkplaats van het bedrijf in Buchloe worden de laatste motor-, chassis-, en interieuraanpassingen aan de exclusieve modellen gedaan. BMW zet nu de volgende stap en neemt Alpina in z’n geheel over.
Tot het einde van 2025 blijft de werkplaats van Alpina in Buchloe, maar daarna verhuist BMW de productie. Na 2025 komt er een nieuwe strategie voor Alpina en verkast de productie naar de fabrieken van BMW. Wat dat concreet gaat inhouden voor het liefhebbersmerk, is nog niet bekend.
‘We herkenden al vroeg de uitdagingen waar de auto-industrie voor staat en zetten nu de juiste koers uit voor Alpina en voor ons familiebedrijf’, legt Alpina’s mededirecteur Andreas Bovensiepen uit. Hierbij schemert door dat Alpina toch wel zorgen had over de transitie naar elektrische auto’s. Of is dat onze interpretatie?
Niet alleen BMW wilde Alpina
‘We hebben er bewust voor gekozen om Alpina niet aan zomaar een fabrikant te verkopen, omdat BMW en Alpina al tientallen jaren samenwerken en elkaar vertrouwen. Daarom is het strategisch gezien de juiste beslissing voor het merk Alpina om in de toekomst door de BMW Group te worden beheerd’, voegde hij eraan toe.
De locatie in Buchloe zal voorlopig wel productie blijven draaien voor reserve-onderdelen van huidige modellen. Wie nu een Alpina rijdt, hoeft zich voorlopig dus geen zorgen te maken over dat er geen spullen meer te koop zijn. BMW heeft toegezegd alle huidige werknemers over te nemen of om hen te helpen een nieuwe baan te vinden.
‘BMW en Alpina passen perfect bij elkaar’, zegt senior BMW VP Jens Thiemer. ‘Het merk Alpina is de afgelopen 50 jaar samen met BMW volwassen geworden en heeft alles in huis om het hart van autokenners over de hele wereld sneller te laten kloppen. Het vindt de juiste balans tussen gecultiveerde sportiviteit, luxe en exclusiviteit.’
Meer van TopGear


Gaat BMW de dikke M3 en M5 nu ook voorzien van een kleine benzinemotor?

Dit zijn de duurste (populaire) auto’s als het gaat om reparatiekosten

Door een slimmigheidje is deze gebruikte BMW X7 diesel heel voordelig in de wegenbelasting

Deze onopvallende BMW 5-serie heeft meer vermogen dan een Bugatti Veyron

Dit is de dikste BMW M5 Touring: 810 pk, maar dan wel met drie jaar garantie

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Deze 6 toffe Alpina’s kosten minder dan de goedkoopste nieuwe BMW

Er mag gehuild worden: dit is de laatste Alpina voordat het automerk gaat stoppen

De overheid verkoopt een ‘Alpina B6’ voor een prikkie (maar er is een addertje)

De nieuwe Alpina B3 GT en B4 GT zijn sneller én goedkoper dan de BMW M3 en M4

Met deze kit geef je een moderne Japanse auto de looks van een oude Amerikaan

Deze onopvallende BMW 5-serie heeft meer vermogen dan een Bugatti Veyron

Dit is de dikste BMW M5 Touring: 810 pk, maar dan wel met drie jaar garantie

Met deze eenvoudige aanpassingen maak jij je betaalbare stationwagon lekker dik

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Zie jij van welke F1-coureur deze uitgebouwde Nissan GT-R Liberty Walk is?

Als je goedkoop boodschappen wil doen in Duitsland, heb je aan je rijbewijs niet voldoende

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Met de Opel Mokka GSE is er eindelijk weer een ouderwets sportieve Opel (280 pk)

Als je goedkoop boodschappen wil doen in Duitsland, heb je aan je rijbewijs niet voldoende

Normaal zijn Honda’s veel te duur, maar deze kan de goedkoopste auto van Nederland worden

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Rijke mensen willen echt geen elektrische auto, komt Lamborghini achter

Hoe komt het dat Verstappen niet voorbij kon aan Leclerc? En moet ik wel naar de GP van België gaan volgend jaar?
