
We lieten onlangs de spionagefoto’s al zien, en nu mag hij van BMW dan eindelijk in zijn blootje naar buiten: de nieuwe X3. Is het een kleine X5? Een grote X1? Wie zal het zeggen.
Het vorige model was onooglijker dan de truien van James May, maar deze compleet nieuwe X3 ligt al wat prettiger op het netvlies. Dat niet alleen: hij is tevens een stuk groter en ruimer geworden, maar toch ook lichter. In eerste instantie komt ie slechts in twee motorvarianten: de xDrive20d (184 pk) en de xDrive35i (306 pk). Op beide auto’s vinden we onder andere Auto Start Stop en een achttraps automaat.
Het onderstel van de X3 werd opnieuw ontwikkeld, en voor het eerst gebruikt BMW elektrische stuurbekrachtiging. Het rijgedrag zou door dit alles uitstekend moeten zijn, maar dat roept BMW over elke auto die ze maken. (Ze hebben meestal ook gelijk, daar niet van.) Uiteraard kun je de aanschafprijs weer met gemak verdubbelen met een panoramadak, head-up display, snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging, meesturende koplampen, en iets genaamd Performance Control. Interessant.
Op de autoshow van Parijs in oktober zullen we de X3 voor het eerst in levenden lijve zien. De marktintroductie volgt zo rond de jaarwisseling. Voor nu kun je deze bewegende beelden vast in je opnemen:
Meer van TopGear


BMW X3 40d: dikke diesel met actieradius van 970 kilometer

BMW X3 M50 is bijna de perfecte daily, op één ding na (review)

BMW X3 M Performance heeft veel ///M’s, maar is geen ///M

BMW X3 30L is perfect voor Brinta-vaders en Havermout-moeders

Waarom de nieuwe BMW X3 geen elektrische iX3 krijgt

Is de dieselauto bezig met een comeback in Nederland? De verkopen nemen weer toe

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Er is één (prijzige) optie die je altijd bij BMW moet bestellen, want het maakt je auto veel meer waard

Humor: Deze dikke BMW heeft eigenlijk een piepklein motortje

BMW wil jou overtuigen om een elektrische auto te kopen door een benzinemotor toe te voegen

De eerste BMW auto op waterstof komt al eerder dan je denkt

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Deze nieuwe versie van de Porsche 911 ga je waarschijnlijk het vaakst zien op de weg

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Is deze elektrische Nissan R32 Skyline GT-R briljant of heiligschennis?

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Chinese auto’s verkopen voor geen meter in Nederland, behalve als ze één bijzondere toevoeging hebben

Hoe lang mag je links blijven plakken voordat het onnodig linksrijden is?

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)
