
De BMW Z4 Concept staat op dit moment ergens onder een doek in Californië voor zijn zonnige debuut tijdens de Pebble Beach Concours d’Elegance. Pas dit weekend mag het publiek zijn oogballen te goed doen aan het koperkleurige studiemodel. Maar stiekem (of geheel in lijn met de marketingstrategie) lekte iemand bij BMW de foto’s al aan Bimmerfile. Inclusief Steve Aoki-lookalike die recalcitrant zand de lucht in schopt.
De nieuwe Z4 ontwikkelt BMW samen met Toyota. De Japanse autobouwer smijt er straks een andere koets op en de naam Supra. De BMW Z4 Concept geeft dus al een klein voorproefje van de nieuwe Toyota Supra.
Hoe gaat de productieversie van de BMW Z4 Concept eruitzien?
Dit concept schurkt enorm tegen het productiemodel aan. De kleur staat wellicht niet in de prijslijst, de velgen krimpen een maatje en ook de achterlichten zullen iets minder concept-achtig worden. Die enorme gapende bek kan nog wel eens een blijvertje zijn. In het interieur vind je bij de productieversie waarschijnlijk geen two-tone. Hoe het dakmechanisme werkt in de BMW Z4 Concept is niet bekend en dit zou ook nog veranderd kunnen worden. Hopelijk sneuvelen de twee bulten achterop niet.
Wat delen de twee auto’s met elkaar
Verwacht geen klonen als de Toyota GT86 en de Subaru BRZ. Een Supra met BMW-nieren gaat écht niet gebeuren. Of iDrive in een Toyota, wat dat betreft. Bovendien is de BMW Z4 een cabriolet en de Supra krijgt een dicht dak. De twee merken pakken beiden hun eigen motoren. Dingen als remmen, ophanging en chassis worden gedeeld door de twee. In tegenstelling tot de Toyota Supra, krijgt de BMW Z4 wel een handbak. Het motorengamma varieert van een 2,0-liter viercilinder en een zes-in-lijn.
Eén reactie op “BMW Z4 Concept lekt (en een beetje Toyota Supra)”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


BMW Z4 met 500 pk kost 250.000 euro, maar heeft een unieke feature

Bij deze BMW is de handbak een optie van 15.000 euro – is ie dat waard? (review)

Voor een hoop geld kun jij je BMW Z4 laten ombouwen tot een soort BMW 507

Bij BMW is de handbak springlevend: Je mag nu ook zelf schakelen in de sterkste Z4

Dit is een straatlegale BMW Z4 GT3-racer met een Mercedes-V12 (1.500+ pk!)

BMW wil jou overtuigen om een elektrische auto te kopen door een benzinemotor toe te voegen

De eerste BMW auto op waterstof komt al eerder dan je denkt

De BMW M5 is een stuk lichter geworden, maar dat gaat wel gepaard met lelijkheid

Is zo’n dikke BMW 7-serie (F01) na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Zo (verrassend) goed verkoopt deze controversieelste BMW écht In Nederland

Niemand wil deze ‘dikke BMW’ hebben, dus geeft BMW 21.080 euro korting

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Mercedes AMG GT XX: nog minder cilinders dan de C 63 AMG, maar wel meer vermogen

Ooit kon je gewoon een Volkswagen Passat met W8-motor kopen – dit is het verhaal erachter

Je verwacht het niet, maar deze bijna nieuwe Audi A8 (met W12) is nu ineens een heel verstandige aankoop

Kooptip: dit is de vreemdste (en handigste) Volkswagen Passat die je ooit zag

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

De nieuwe Golf GTI 50 Edition heeft 162,5 pk (per voorwiel) en is sneller dan de Golf R

In Duitsland kun je een bijzondere nieuwe soort benzine aan de pomp krijgen – dit moet je weten

De vernieuwde Kia Sportage lijkt goedkoper dan eerst, maar er is iets meer aan de hand

Rijkswaterstaat heeft per ongeluk de oplossing ontdekt voor files in Nederland

Mercedes AMG GT XX: nog minder cilinders dan de C 63 AMG, maar wel meer vermogen

Deze Mini kost 88.000 euro en dan is het eigenlijk nog een tweedehandsje ook

Doodzonde dat de Z4 (G29) serie uiteindelijk een heel andere look gekregen heeft dan dit conceptmodel.