In België hebben ze er een sport van gemaakt om elke beschikbare meter te voorzien van een trajectcontrole. Daarnaast hebben ze in België ook nog ouderwetse flitspalen, gewoon omdat het zo lekker authentiek is. Over het algemeen gaan we er blind van uit dat deze naar behoren werken, maar in België is er eentje die ietsje afwijkt, of de bestuurder van een Opel Astra ging werkelijk harder dan welke Bugatti dan ook.

Wat is er aan de hand? Is er een Opel Astra OPC met enorme turbo waar wij het bestaan niet weten? De politie dacht het laatste en stuurde vrolijk een boete naar de eigenaar. De Opel Astra bestuurder had namelijk een snelheid van 696 km/u gereden volgens de omschrijving bij de boete. Normaliter hoop je dan dat er een mens tussenkomt die denkt: ‘dat is wel érg hoog’ en het gaat uitzoeken.

Hoe hoog is de boete voor 696 km/u waar je 50 km/u mag?

Maar nee hoor, er werd gewoon een boete bezorgd. En nee, niet met een arrestatieteam, maar gewoon via de post. De zaak werd dus administratief afgedaan. Uiteraard ben jij reuze benieuwd hoeveel hoog de boete is en weet je, dat wij waren wij ook wel: de boete voor 696 km/u rijden bedraagt 6.597 euro. Dat klinkt stom, maar voor ons Nederlanders klinkt dat erg goedkoop. Hier in Holland betaal je al een paar honderd euro voor een paar km/u te hard.

Het is immers toch de snelheid van een Cessna Citation 550 Bravo, iets anders dan een Opel Astra met de gewilde 1,4-liter viercilinder. Geloof het niet, maar je zou kunnen zeggen dat bijna 700 km/u een onveilige snelheid is als slechts 60 km/u is toegestaan. De bestuurder heeft dan ook de zaak aangevochten, aldus het Franse AutoPlus.

Lees ook: In België krijg je al bij 1 km/u te hard een boete, hoe zit dat in Nederland?

Helemaal zijn gelijk halen zit er niet bij, want 60 km/u was alsnog te snel. De maximumsnelheid was namelijk slechts 50 km/u, dus hij krijgt alsnog een boete voor 10 km/u te hard. Dus 50 euro is hij sowieso kwijt. Maar mocht je dus binnenkort met een dragster, helikopter of straalvliegtuig door een woonwijk willen scheuren, weet dus dat volgas je slechts 6.597 euro gaat kosten.

41 reacties op “Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg”

  1. Ik vermoed een grap vergeten de laatste twee cijfers achter komma’s te plaatsen 69,6 km per uur waar je 50 km per uur mag rijden

  2. Hahaha de politie is ook goed bezig, voor dat je zoiets gaat opsturen, zou je eens moeten nakijken dat er iets niet klopt en stappen ondernemen maar kan, het makkelijkste is nog steeds gewoon brief versturen met boete en wie weet iemand die niet slim is een de staat rijk maakt.
    Naar waar gaat de wereld naartoe 😅😂🤣

  3. Kan je je voorstellen dat en opel corsa 700 per uur gaat rustig voorbij de snelste auto´s vliegen alsof ze stilstaan. Ik weet niet waar opel mee bezig is maar ik weet wel dat mijn volgende en opel corsa gaat worden🤣

  4. Alsof een opel ooit in staat zou zijn een behoorlijke snelheid te halen.. De eerste opel die mij voorbij gaat, moet nog gemaakt worden

  5. Altijd hetzelfde liedje : diegenen die zich niet aan de snelheidslimieten houden en (misschien) af en tle geflitst worden, wijten dit niet aan hun te hoge snelheid, maar aan “de overheid die aldus ons geld steelt”. Op zijn minst is dat een onvolwassen houding van deze klagers. Word je dan toch eens gepakt : niet klagen en dokken want eigen schuld dikke bult !!

  6. Ik woon in Hechtel en ga met de zoon met de fiets naar school. Enkel kleine straatjes met voorrang van rechts. Elke dag, ja elke dag negeren autobestuurders die dan nog eens veel te snel rijden de voorrangsregels en dit ook nog eens dicht bij een school. Levensgevaarlijk. Daar doen ze niets aan. Maar 1 km te snel op grote banen waar de snelheid niet binnen de proporties liggen. Dat is kassa klasse. Niet de veiligheid maar het geld dat. Zoetjes binnenstroomt. Dat telt

  7. In België rijden we met een ei in onze broek, je moet steeds opletten dat je niets gemist hebt, de meeste ritten zijn 30 en 50 en soms 70 en zeer afwisselend.
    Van de week rit van nog geen 20 km, kom je minstens 4 traject controles tegen en nog verschillende vaste palen, dit is geen normaal rijden meer.
    Mijn oldtimer automaat rijd zonder gas geven dik 30, zo moet ik meermaals op de rem dat ik eronder blijf, zeker bij traject controle.
    In België is snelheid enkel wat telt, andere gevaarlijke situaties is blijkbaar veel minder belangrijk.
    Degelijke (afgescheiden) fietspaden zijn er nauwelijks maar er komt steeds meer zulk vervoer bij (fiets, speed-pedelec, step, bakfiets, fat bike…), soms is het een mierennest in ons overbevolkt land, weginfrastructuur is er niet door aangepast, dan maar bord en massaal controle.
    Blijft het leefbaar?
    Op die manier geen plaats meer voor auto, gewoon veel te druk, en steeds meer mensen; hoe moet dat verder?
    Wegennet is niet meer geschikt voor huidige situatie, dat vraagt zoveel herstructurering en daar is geen geld voor (35miljard schuld)
    Wel geld voor defensie om mekaar te vermoorden.
    De absurditeit druipt er van af en niemand staat er bij stil…
    Dat is wat de mens verwezenlijkt.

  8. Waarom zit iedereen te kletsen over de hoogte van de boete als die wagen niet eens zo hard zou kunnen rijden? Of heeft ie raketaandrijvingen die niet worden vermeld?

  9. Gasten serieus kijk eens na de link deze shit is nep er was een storing met die flitspaal en reed ma 60 km per uur kijk nieuws 2018 etf

  10. Jullie mogen nog blij zijn; mijn vriend heeft onlangs een boete van in de zestig € gekregen omdat hij 31 per uur reed ipv 30!
    Voorts zouden ze de boetes moeten aanpassen aan je inkomen!
    Veel verkeersgroetjed van San & Claude uit Gent !

  11. Dude, Max verstappen King of F1 haal die snelheid niet..Als het echt tot een rechtzaak is uitgelopen, ben ik vrij zeker dat zelfs als ze fout zitten nooit zullen toe geven..696 km/h , dude , gewoon een burger en ik weet dat de flitser dit niet kan flitsen…

  12. bij foutieve meting kan je alleen seponeren want waar is hun geeikte bewijslast ?
    kwijtschelden dus en alle gemaakte kosten betalen en gedwongen herkeuren of vernietigen ongeeikte rommel

  13. Juist Laurens Kool.
    Dat gaat denk ik wel werken. Ik heb kennissen met een dik salaris, bijna €6000 netto die express ca 29 km te hard rijden. Deze mensen liggen in een deuk als ze een bekeuring krijgen van 49 km te hard. Hebben ook nog van die stomme “vrienden” die die boetes op hun naam laten zetten zodat ze zelf geen aantekening krijgen

  14. Wat is de gehanteerde logica, geflitst worden met een duidelijke meetfout gezien de onnozele snelheid, maar na de foute meting aangevochten wordt alsnog een boete krijgen voor een meer realistische snelheid op basis van die foute meting? Dat raakt echt kant noch wal.

  15. Ooo weer zo iemand die de vvd en groen links zo hoog houd..
    Dat hij graag ervoor zijn kopje in de galg plaatst ..mag ik dan het stoeltje….

  16. Marc Vercoutere schreef op 14 mei 2025 om 11:41: “Je kan je ook aan de snelheid houden. Of is dat te simpel voor een Hollander 😀”, waarna ik dan weer het volgende schreef:

    De overtreder was een Belg.
    Net als vermoedelijk de uitvoerend ambtenaren.

  17. De boete is voor Nederlanders niet hoog, lees ik in het artikel. In België is 6.597 euro nog altijd ‘zesduizendvijfhonderzevenennegentig’ euro. Voor mij is dat ontzettend veel…

  18. We hebben in NL alleen maar graai- ambtenaren die zo legaal de bevolking een oor aan wil naaien.
    Gebeurt in Sint Oedenrode ook met die Boa’s.
    IVM parkeerplaatsen tekort, zet je hem half op de stoep, zodat er een rolstoel aan voorbij kan komen. Politie zegt “het probleem is bekend en zo mag het”. Maar de Boa’s schrijven je op voor 130 euro’s. Erg triest volk.

  19. Slordig geschreven sensatie-meuk. Precies wat iemand anders ook zegt. Dat laatste deel van het artikel raakt kant nog wal, duidelijk geen enkele vorm van controle op toegepast.

  20. Sorry maar hoe kan je worden geflitst met deze snelheid als de auto al voorbij flitspaal is voor deze überhaupt kan flitsen? Dat is zo’n 193,33…3meter/seconde
    In 0,1 seconde is hij dus al bijna 20 meter verder -_-

  21. In Nederland zijn boetes voor snelheid inderdaad om de kas te spekken en niet voor de veiligheid.
    In Zweden staat er altijd een waarschuwingsbord vóór de camera, met de snelheid eronder. Kijk dat is voor de veiligheid. Die camera’s staan altijd bij gevaarlijke plekken, en niet zomaar ergens.

  22. Zoveel mensen hieronder die salty zijn over boetes, maar als je een dergelijke boete met dusdanige snelheidsoverschreiding op je deurmat krijgt, dan lig je toch allereerst in een deuk ;-D.

    Toch nog even inhaken op onderstaande discussie: Laat boetes meegroeien met het totale inkomen van de overtreder. En dan wel pijn laten doen, zowel in het lagere gedeelte als de hogere gedeeltes, dan leren ALLE weggebruikers die de snelheid overschreden het spoedig af (of ze gaan massaal Flitsmeister gebruiken).

  23. Sorry maat ik vind dit artikel wel slordig geschreven. Bv eerst zeg je 50 km/h daarna praat je over 60 km/h een snelheid die niet word gebruikt in belgie. En dan heb ik het nog niet over de algemene slordigheid, waardoor het lijkt alsof de tekst niet eens is nagelezen.

  24. bijna 1000 trajectcontrole ontelbaar vaste en dan zijn er nog de mobiele die overal opduiken.

    Flitsen in meeste locaties is enkel en alleen maar om het geld van je te STELEN.

    Beste voorbeeld is op route na mijn werk net na je naar onder bent gereden van een brug met sterke helling… Mijn auto versnel altijd als ik naar beneden ga dus remmen of je hangt. !!!!! !

  25. Reageren als een PVV’er en dan klagen over de VVD. Iets met een pot en een ketel? Faber, Madlener en Agema zijn nog grotere prutsers dan al die LPF faalhazen toen waren. En Wilders? Die blijft in het pluche plakken en doet al 25 jaar helemaal niets voor Nederland.

  26. Beste JH Stam. Jij kunt wel vinden dat de overheid mensen in de problemen brengt maar in het geval van verkeersborden heb je het toch zelf in de hand. Maar natuurlijk kun je alles als onzin afdoen.

  27. Die boetes zijn een achterlijk fenomeen. Het is alleen om,de staatskas flink te spekken en de verkeersveiligheid wordt niet gediend. Veel
    mensen stort de overheid in de problemen, maar het interesseert ze niets. Zeker de VVD niet.

  28. Als een camera in België 696 km/u meet, hoe betrouwbaar zijn dan de camera’s met metingen die wel haalbaar zijn?

Geef een reactie

(verplicht)