
Achterruiten zijn een hot topic de laatste tijd. De Polestar 4 heeft geen achteruit en ook bij de nieuwe Jaguar mist deze. Het idee erachter is dat je een achteruitkijkspiegel kunt vervangen door een schermpje dat aan een camera zit. En doordat er geen achterruit is, kun je de achterzijde nog aerodynamischer maken. Ideaal voor elektrische auto’s.
Maar een achterruit kan ook heel erg mooi zijn. Denk aan de eerste generatie Audi TT, de Citroën C6 of de eerste Opel Tigra. Als het gaat om de mooiste achterruit aller tijden, komen we uit bij de Chevrolet Corvette uit 1962 (modeljaar 1963, Amerikanen lopen graag op de zaken vooruit). De fans weten dan voldoende, dat is de Corvette met de beroemde split window. Dat betekent dat de achterruit bestaat uit twee delen. Qua idee is het identiek aan de vroege Volkswagen Kever. Je weet wel, de Brilkever.
De nieuwe Corvette C9 is typisch Brits design
De nieuwe Corvette C9 zou hem ook zo maar kunnen krijgen. De auto die je op de afbeeldingen ziet is een zogenaamd voorstel van de Advanced Design Studio van General Motors in het exotische, eh, Leamington, onder de rook van Birmingham, Engeland. Dat is niet de meest exotische locatie, maar de auto die ze ontworpen hebben is wel exotisch.

De huidige Chevrolet Corvette is een gave auto, maar qua design klopt ie niet helemaal. Die achterkant is oogt nogal massief en lijkt niet bij de voorzijde te passen. Dat is met dit Corvette-studiemodel geen sprake van. Naast de split window aan de achterzijde, zijn er nog meer fraaie details, zoals een split window aan de voorzijde. Dat kan een beetje onhandig zijn voor mensen die de voorruit gebruiken om de weg te zien.
Zijn alle Corvettes straks dan elektrisch?
Naast de fraaie vormen – de proporties zijn geweldig gekozen – zien we ook diverse ‘luchtkanalen’ in de vloer. Het lijkt een beetje op wat de Ford GT ook heeft. Volgens de ontwerpers geeft de elektrische aandrijving van de Corvette meer mogelijkheden om dit soort dingen te doen. Wees gerust, de auto op de afbeeldingen is elektrisch, maar als de volgende generatie Corvette C9 er is, kun je gewoon kiezen tussen een elektrische versie of eentje met V8. Van de huidige generatie is een EV ook onderweg.
Lees ook: Callaway Corvette C8 krijgt supercharger en malle prestaties
Na dit model zullen er nog twee Corvette studiemodellen volgen. Eerst komt er een voorstel van de Amerikaanse designstudio van General Motors. Op basis daarvan kijkt Chevrolet welk model het beste ontvangen wordt en welke ze het meest geslaagd vinden. Vervolgens komt er een derde concept versie, dat een combinatie is van deze Britse Corvette en de Amerikaanse. Die auto moet dan de voorbode zijn voor de nieuwe Corvette ‘C9’.
4 reacties op “De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Dit is wat je in Amerika betaalt voor de krachtigste Corvette ooit gebouwd (1.000+ pk)

Dit is de goedkoopste auto die 375 km/u haalt (gewoon met fabrieksgarantie)

King of the Hill: de Chevrolet Corvette ZR1 is een briesend monster met 1.078 pk

De nieuwe Rezvani Beast Mk2, een gepanserde Corvette C8 met 1000 pk

Kan de Chevrolet Corvette Z06 op tegen andere turboloze sportauto’s?

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Is zo’n snelle Chevrolet Corvette C6 na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit is wat je in Amerika betaalt voor de krachtigste Corvette ooit gebouwd (1.000+ pk)

Slimme kerel koopt auto met kapotte koppeling voor bodemprijs, repareert hem helemaal gratis

Dit is de goedkoopste auto die 375 km/u haalt (gewoon met fabrieksgarantie)

Deze auto is zo onveilig dat ie slechts nul sterren krijgt, NCAP adviseert om ‘niet te kopen

De Renault Embleme is een prachtige waterstofauto die 1.000 kilometer actieradius haalt

BMW legde ooit een V12-motor van een Le Mans-racer in een X5

Dit zijn de geheime BMW’s die (helaas) nooit gemaakt zijn

Gaat Polestar racen? Met deze Polestar 6 Concept BST zou het prima kunnen

De Alisea is een moderne (en mooiere?) Pagani Zonda

Deze Britse Jaguar Kensington werd uiteindelijk een Koreaanse sedan met Italiaanse genen

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

Aangezien elk merk nu ‘Jeeps’ maakt, moet Jeep dan geen stationswagens en sedans maken?

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

ANWB waarschuwt dat je laadbeurt in het buitenland ineens 480 euro kan kosten als je niet oplet

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

De toffe Renault 4 is nog toffer geworden, met steelies uiteraard

Laat de Mercedes A-klasse of Audi A3 staan en koop deze luxe hatchback

Deze gehate eigenschap van de Volkswagen Golf GTI zal (helaas) niet meer terugkeren

Is zo’n briljante Audi R8 na 19 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

ANWB waarschuwt dat je laadbeurt in het buitenland ineens 480 euro kan kosten als je niet oplet

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Nieuwe auto’s zijn indrukwekkend, maar oude auto’s kun je tenminste nog zelf repareren

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Sorry maar als je de citroen C6 noemt als een van de mooiste achteruit vraag ik me echt af waar je het over hebt! Noem dan de Peugeot RCZ!
@rick: De Corvette C2 met split window was er al in 1962. Vandaar dat we zeggen: Corvette uit 1962. 1963 is het modeljaar, maar in 1962 lanceerde Chevrolet de Corvette met de split window. Als ik mij niet vergis werd deze rond augustus/september 1962 geproduceerd.
Ik sluit me aan bij Rick, als je over de corvette schrijft dan moet je weten dat de heilige graal de ’63 SWC (split window coupe) is!
Geen 1962 dat was nog een C1 maar 1963 de eerste type C2 met split Windows en nep roosters in de motorkap. In 64 geen split window meer maar een doorlopende achterruit. Hadden jullie toch moeten weten.