
Zo schattig als de huidige Fiat 500E mag zijn, hij komt niet in de buurt van de originele 500. Maar dan moet je wel de oude techniek accepteren en al het bijkomende gedoe. Of misschien toch niet. The Real Italian Car Company (TRICC) is bezig met een elektrische versie van de originele Fiat 500 uit de jaren vijftig. Een serieuze tegenhanger van de Fiat Topolino of de Opel Rocks-e?
The Real Italian Car Company werkt nu al met de Fiat 500. Voor 9.000 euro koop je daar een gerestaureerd exemplaar. Over prijzen zeggen ze nog niets, maar met een beetje geluk kost de elektrische 500 ook niet zo gek veel. Over het algemeen zijn conversies vrij prijzig, ook als de basis goedkoop is. London Electric Cars vraagt zo’n 40.000 euro voor een elektrische klassieke Mini.
Voor milieuzones en stadscentra
TRICC laat aan TopGear weten dat er plannen zijn om de Italiaanse klassieker te elektrificeren, waardoor het autootje alle stadscentra en milieuzones in mag. Het team is momenteel bezig met het analyseren van een aantal voorstellen van verschillende leveranciers en het bepalen van het algehele voertuigconcept. Hopelijk houden ze ook rekening met airco.
Volgens TRICC werken ze niet aan de hand van een losse schets: ‘We zullen de parameters zoals gewicht, actieradius en packaging vaststellen en dan zien waar we heen gaan.’ De voorstellen komen uit het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Italië, met een scala aan verschillende opties. De batterij en de motor kunnen bijvoorbeeld voorin of achterin. Of juist verdeeld over de twee ruimtes.
Hoever moet de elektrische Fiat 500 echt rijden?
‘Zoals bij alle elektrische auto’s is het een afweging tussen gewicht, actieradius en ruimte. Een groot aantal batterijen geeft je veel actieradius, maar dat verhoogt het gewicht. En heb je echt 320 kilometer actieradius nodig in een auto als deze? En terwijl het concept om batterijen voor- en achteraan te hebben de auto in balans zou kunnen brengen, moeten we denken aan de bagageruimte’, meent TRICC.
The Real Italian Car Company zegt dat de batterij en de motor achterin momenteel de grootste kanshebber is. Het plan is om begin volgend jaar een werkend prototype van een elektrische Fiat 500 te hebben. ‘We moeten het op een duurzame, schaalbare manier doen’, meent het bedrijf.
Meer van TopGear


Deze (onverwachtse) 10 elektrische auto’s raken de minste actieradius kwijt met 130 op de snelweg

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

Zo rijden mensen (bijna) helemaal gratis een Fiat 500 via een bijzondere constructie

Waarom plotseling niemand meer zo’n leuke Fiat 500 wil hebben

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Deze (onverwachtse) 10 elektrische auto’s raken de minste actieradius kwijt met 130 op de snelweg

De lelijkste auto ter wereld maakt een terugkeer, maar is ie nog steeds lelijk?

Stokoude dieselbus van bijna 20 jaar oud verkoopt beter dan Tesla

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Nissan Micra met V6 even opgelapt voor introductie nieuwe, eh, Nissan Micra

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Waarom deze Mini Cooper maar liefst 200.000 dollar moet kosten

Zullen Subaru-fans boos of blij zijn als ze horen welke motor in deze Impreza ligt?

Dat mensen geen elektrische Porsche willen, daar komen ze in Brabant nu op pijnlijke wijze achter

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Mercedes CLA Shooting Brake: station die 761 km op een volle accu haalt

De leukste betaalbare elektrische auto van het moment is voor 555 euro nog leuker

Is het nog echt zo goedkoop om met een elektrische auto op vakantie te gaan?

Porsche lanceert relevante modellen voor Nederland, met een nogal tegenstrijdige naam

Nederlander laat elektrische auto 2,5 (!) week aan de laadpaal staan bij Disneyland – zo hoog was de rekening

Is de nieuwe Mazda 6e eindelijk een goede elektrische auto van Mazda? (review)

Duitse ANWB legt uit hoe vakantiegangers 57 cent per liter (!) kunnen besparen bij tanken

Door een slimmigheidje is deze gebruikte BMW X7 diesel heel voordelig in de wegenbelasting

Tweedehandsje? Zoveel (of weinig) actieradius verliest een elektrische Volkswagen elke 20.000 kilometer

De politie voert nu veel ‘artikel 8-controles’ uit, maar wat zijn dat eigenlijk?

Truc voor benzinemotoren uit de jaren ’50 werkt blijkbaar perfect voor elektrische auto’s
