
Nou ja, mooi is anders, als je het ons vraagt.
Fiat heeft de 500L in het leven geroepen voor mensen die een 500 of Panda te klein vinden, een Punto te gewoontjes, een Bravo te groot en voor wie bij een ander merk shoppen uit den boze is. Ja, die mensen dus, die kunnen in hun handjes wrijven.
Vroeger, toen de 500 zich nog Nuova 500 noemde, heette de grotere versie 600 en het mpv-achtige ruimtehokje Multipla. Vooral die laatste noemt Fiat als inspiratie voor de 500L. Het nieuwe beestje is 4,14 meter lang, 1,78 meter breed en 1,66 meter hoog en zou voorzien moeten zijn van een bijzonder handig interieur.
Voor de propulsie van de 500L zorgen de verplichte 0,9-liter TwinAir-benzinemotor, een ruimer bemeten 1.4 of een 1,3-liter MultiJet diesel. De auto wordt in maart geïntroduceerd op de autoshow van Genève; eind dit jaar verschijnt ie op de markt.
Meer van TopGear


Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

Zo rijden mensen (bijna) helemaal gratis een Fiat 500 via een bijzondere constructie

Waarom plotseling niemand meer zo’n leuke Fiat 500 wil hebben

Net te laat voor een Fiat 500? Dan kun je nu een Mercedes G-klasse met V8 kopen

Gecondoleerd: na 17 jaar is de Fiat 500 met benzinemotor uit productie

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

BMW? Audi? Eigenlijk is er niets luxer dan een goedkope Fiat Panda

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Het merk van deze toffe camper ken je sowieso (alleen het logo kende je nog niet)

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Waarom de baas van Bugatti nog nooit in de Bolide met 1.600 pk heeft gereden

Gordelverklikker geliquideerd in Amsterdam: ‘Ik heb nergens spijt van’

In dit vakantieland is het binnenkort verplicht om een zwaailicht mee te nemen

Nu niemand meer een Tesla Model Y koopt, is een heel ander soort auto ineens de populairste in Europa

De ANWB tipt een wel heel bijzondere auto als meest waardevaste aankoop
