
De autoshow van Seoul is aan de gang. Een uitgelezen kans voor Hyundai om op eigen bodem te laten zien wat hun toekomstplannen zijn. Dat doen ze door middel van twee conceptcars: de Blue2 en de Sonata Hybrid.
De Blue2 wordt aangedreven door een brandstofcel die gebruik maakt van waterstof, op eenzelfde manier als Honda dat al een tijdje doet met de FCX Clarity. Op papier zijn dit soort auto’s dé machines van de toekomst, maar daarbij komt het kleine probleem kijken dat je nog bijna nergens waterstof kunt tanken. En dat de techniek (nog) verschrikkelijk duur is. Maar het is in ieder geval goed om te weten dat ze ermee bezig zijn, daar in Korea.
Op dit moment een stuk realistischer is de Sonata Hybrid. Deze flinke sedan levert 191 pk uit een 2,0-liter benzinemotor (150 pk) en een elektromotor (41 pk). Een aardig vermogen, en toch verbruikt ie slechts een liter benzine per 21 kilometer. In de eerste helft van dit jaar komt de auto in Korea al op de markt. Zijn wereldpremière maakt de Sonata Hybrid, net als de conceptversie vorig jaar, in april in New York.
Meer van TopGear


Sonata in nieuwe jas

Vernieuwde Hyundai Sonata: zoek de verschillen

Auto’s en de seksen

Automerk vindt viertaktmotor opnieuw uit voor een 45 procent zuinigere aandrijflijn

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Dit jaar komt deze nieuwe waterstofauto naar Nederland, maar hoe duur is het nu om op waterstof te rijden?

Met deze nieuwe trend gaan automerken Tesla juist niet nadoen (en dat is maar goed ook)

De bijna goedkoopste EV van Nederland wordt nu ook een van de dikste

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

Het populairste automerk van Nederland opent directe aanval op Volkswagen met deze benzineauto

Boeven stelen ongemerkt 900 (!) motoren uit autofabriek, maar niemand weet hoe

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Hyundai wil deze twee schitterende auto’s op de markt brengen

Met deze nieuwe trend gaan automerken Tesla juist niet nadoen (en dat is maar goed ook)

Dit Europese land verbiedt caravans en campers bijna helemaal door het parkeren ervan illegaal te maken

De wegenwacht waarschuwt voor oplichtingstruc in het buitenland waar je heel makkelijk intrapt

Als een auto slecht scoort bij de crashtests, is het dan eigenlijk wel een onveilige auto?

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Kleine krasjes zorgen voor een rekening van bijna 10.000 euro – en dat zorgt voor een interessant dilemma
