
Een extravagante Italiaanse bouwer van supercars heeft een nieuwe versie van zijn meest praktische auto aangekondigd. Oftewel: Lamborghini laat vandaag een extra snelle en sterke nieuwe versie van de Urus zien. Dit is de Lamborghini Urus S: het vervolg op de cash-stier uit Sant’Agata.
De nieuwe ‘instapper’ krijgt een flinke boost die ervoor zorgt dat hij voortaan een duivelse 666 pk en 850 Nm uit zijn 4,0-liter twin-turbo V8 peurt. Daarmee is hij net zo sterk als de Urus Performante. De sprint van 0 naar 100 km/u duurt wel 0,2 seconde langer dan bij die Performante, namelijk 3,5 seconden. Van 0 naar 200 gaat de Urus S in 12,5 seconden en zijn topsnelheid bedraagt 305 km/u.
De Urus S schijnt zichzelf ook behoorlijk vlot stil te kunnen zetten. Tijdens een remtest deed hij er 33,7 meter over om van 100 naar 0 km/u te komen. Doe met die informatie wat je wilt. Hij komt met maar liefst zeven rijmodi: Strada, Sport, Corsa en Ego zijn voor de weg en Terra (aarde), Neve (sneeuw) en Sabbia (zand) zijn voor het onverharde.
Never change a winning team
Het opnieuw getunede uitlaatsysteem herinnert je eraan waar Lamborghini vandaan komt. En wanneer je uitstapt om hem eens goed te bekijken, wordt het je nogmaals duidelijk. Optisch verandert er niet heel veel aan de Urus, maar waarom zouden ze ook? Voor de oplettende spotter hebben ze er een nieuwe voor- en achterbumper en een matzwarte skidplaat op gemonteerd.
Kopers krijgen meer keuze bij het kleurenpalet en kunnen kiezen voor andere afwerkingen en wielpakketten. Denk hierbij bijvoorbeeld aan 23-inch bronskleurige, diamantgepolijste velgen of zichtbaar koolstofvezel op het dak, we noemen maar wat. Lambo-baas Stephan Winkelmann is in ieder geval blij met het nieuwe familielid. ‘De Urus S past perfect naast de nieuwe Urus Performante.’ Hij past ook perfect bij de voorgaande 20.000 Urussen die het merk al wist te verkopen. De Urus S heeft een Europese vanafprijs van 195.538 euro zonder belastingen.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Ook al heb je veel geld, dan nog kun je geen Lamborghini kopen

De Lamborghini Urus is binnenkort alleen nog maar te krijgen als hybride

De sterkste Lamborghini Urus ooit is deze plug-in hybride Urus SE

Het kan niet lang duren voordat Nederland de Urus Performante als politieauto krijgt

De politie in Italië gaat deze Lamborghini Urus Performante gebruiken als dienstauto

Zie jij welke echte Lamborghini er onder deze supercar zit?

Tedson Motors Etna is de mooiste en duurste Lamborghini Gallardo

Gepersonaliseerde kentekenplaten mogen niet in Nederland, maar deze eigenaar had geluk

Man vervangt V10 van Lamborghini Huracán met simpele Honda-motor (met een goede reden)

Bijzonder dure en fraaie supercar extreem aangepast: mag dat wel?

Deze Lamborghini heeft een andere naam dan op het kentekenbewijs staat

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Waarom de Renault Espace nu al een ingrijpende facelift heeft gekregen

De BMW X5 heeft de interessantste constructie voor een reservewiel ooit

Opmerkelijk: Bentley wil juist niet veel auto’s verkopen (maar wat dan wel?)

Audi RS Q8 Performance: zo rijdt de sterkste Audi met verbrandingsmotor

De Techart Magnum is sneller (en lichter) dan de nieuwe BMW M5 Touring

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken

Met Officine Fuoriserie wil Maserati geld van de rijken afpakken

Naast Tesla is er nog een merk dat (gek genoeg) plotseling niemand meer wil kopen

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Deze zeldzame Maserati (ja, echt) kende je nog niet en kan voor een leuk bedrag van jou zijn

Je hebt nog maar 18 dagen de tijd om de mooiste sportsedan nieuw te bestellen

Vanaf volgende week ook 130 op de snelweg tussen 12:00 en 14:00 uur: ‘op rustige momenten kan het’

Is het verstandig om om zo’n veel goedkopere occasion met een ’tik in de motor’ te kopen?

Er is geen personeel – waarom gaan sommige onbemande tankstations toch dicht na 23:00 uur?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken
