
Met de krapte op de arbeidsmarkt kun je er maar beter goed met stagiairs omgaan. Laat ze niet wegrotten in een bezemkast of baristaatje spelen, maar laat de studenten écht werk doen. Die kans kreeg Tiffany Yang bij het ontwerphuis van Mazda Amerika. Haar scriptie werd gesteund door het merk en dit is waarmee is op de proppen kwam: de Mazda DX-Vision rallyauto.
Yang vertelt over haar schoolproject tegenover TopGear. Het doel was om een auto te maken met de proporties van een Dakar-auto. Circuitauto’s bestaan volgens haar al genoeg terwijl het rallyconcept ‘een nieuwe categorie’ voor Mazda is, volgens Yang. Overigens heeft Mazda in het verleden al eens meegedaan aan de roemruchtige Groep B.
Mazda in de rallysport
In 1984 en 1985 deed Mazda mee aan het Groep B-kampioenschap met de RX-7. Heel succesvol waren de rallyjaren van Mazda niet. De RX-7 in rallyjas haalde als beste resultaat één keer de derde plaats. Helaas werd het Groep B-kampioenschap in 1986 opgedoekt omdat het te gevaarlijk werd. Ook reden ze bijvoorbeeld Groep A met een Mazda 323F.

Even terug naar het ontwerp van de Mazda DX-Vision. Daarbij heeft de ontwerpster gespiekt bij McLaren: ‘Als we aan driezitters denken, denken we aan de McLaren Speedtail.’ Yang wil hierbij niet klakkeloos dat interieur overnemen en vraagt zich af hoe ze een Mazda-sausje over de drie stoelen kon gooien. Ze kiest uiteindelijk voor een ‘F1-achtige cockpit’ die ‘minimalistisch en functioneel’ moet zijn.
Met auto’s als de Lamborghini Huracán Sterrato en de Porsche 911 Dakar, zou je zeggen dat er wel markt is voor een betaalbaarder alternatief van Mazda. Helaas heeft Yang nog niet van Mazda gehoord dat ze een productieversie gaan ontwikkelen. Van de andere kant: het ontwerp ligt er toch al. Allemaal even Mazda lief aankijken de komende tijd.
Meer van TopGear


Mazda gaat een van de onzuinigste en onbetrouwbaarste motoren ooit nog een kans te geven

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Een van de coolste nieuwe auto’s van de afgelopen tijd kost nu tweedehands al geen drol meer

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

De Renault Embleme is een prachtige waterstofauto die 1.000 kilometer actieradius haalt

BMW legde ooit een V12-motor van een Le Mans-racer in een X5

Dit zijn de geheime BMW’s die (helaas) nooit gemaakt zijn

Gaat Polestar racen? Met deze Polestar 6 Concept BST zou het prima kunnen

De Alisea is een moderne (en mooiere?) Pagani Zonda

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

Lancia onthult de extra snelle Lancia HF met 240 pk (en kondigt Delta HF aan)

VIDEO: Luister hoe de vijfcilinder van de Audi Sport Quattro in een tunnel klinkt

Aan deze betaalbare rally in Afrika mag je alleen meedoen met een oude Renault Twingo

VIDEO: Deze Ford Fiesta ST heeft een Volvo-vijfcilinder met 1.000 pk

Lancia wil terug in de rallysport, maar wel onder één voorwaarde

Veel actieradius of een zuinig verbruik is niet de manier om auto’s te verkopen, denkt het grootste merk ter wereld

Zie jij (zonder te spieken) welke Franse auto deze nieuwe Nissan Micra eigenlijk is?

De (veruit) meest gestolen auto van Nederland is compleet vernieuwd

Het heeft even geduurd, maar je kan nu voor 40.000 euro een handbak in een Nissan GT-R krijgen

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Zoveel auto’s van het betrouwbaarste merk ter wereld rijden er op deze aardbol rond

Fred (37) komt helemaal tot rust als hij 3 uur op een vastgeroest moertje staat te vloeken

Wist je dat er een groot verschil is tussen ‘Bimmer’ en ‘Beemer’ als je op een hippe manier ‘BMW’ wilt zeggen?

Bij jouw toekomstige auto zit dit onderdeel mogelijk in je wielen

Blijkbaar maakt iedereen deze simpele fout als ze een nieuwe auto kopen (en dat is niet goed voor je motor)

Waarom het een goed idee kan zijn om deze maand nog snel je (niet verlopen) rijbewijs te verlengen
