
Ligt het aan ons of viert iedereen dit jaar wel een bijzondere verjaardag? Porsche wordt 75, het Festival of Speed 30 en buurvrouw Lisette wordt 50. Hoe dan ook, de Mazda RX-8 mag ook een speciaal aantal kaarsjes uitblazen. De sportcoupé is vanaf dit jaar geen tiener meer. Dit feestje viert Mazda met een tentoonstelling, waar je kunt kennismaken met de enige Mazda RX-8 cabrio die het merk ooit bouwde.
De tentoonstelling is in de Mazda Brand Space in het Japanse Osaka. Niet om de hoek, helaas. Wat ook jammer is, is dat Mazda deze RX-8 cabrio nooit in productie nam. Dat kan ermee te maken hebben dat ze de MX-5 van de NC-generatie toen ook al hadden, en die is van onderen voor een groot deel hetzelfde. Al weerhield de MX-5 het merk er niet van van de RX-7 ook ooit een cabrio te bouwen.
Wat is die gekke boog boven de voorstoelen?
Het grote verschil met de MX-5 is natuurlijk de wankelmotor, de achterbank en de suicide doors. Want ja: die hebben ze laten zitten. Zo te zien heeft de RX-8 geen stoffen klapdak; je rijdt dus altijd open met deze unieke cabrio. Al met al is het best leuk ding om naar te kijken, ondanks die boog boven de hoofdsteunen van de voorstoelen.
In zijn loopbaan deed de RX-8 mee aan parades. Leidinggevenden van Mazda en andere belangrijke mensen mochten achterin plaatsnemen. Later kwam er ook een Mazda 6 paradeauto. Bij verschillende parades is te zien dat de inzittenden achterin staan en zich vasthouden aan deze balk. Wellicht dat dit de reden is van de lelijke boog boven de hoofdsteunen.
Eén reactie op “De MX-5 te krap? Mazda bouwde ooit één RX-8 cabrio mét suicide doors”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Mazda RX-8 vs Mazda MX-30

Mazda RX Vision nagebouwd in Japan

Verdachte activiteit blijkt photoshoot Daft Punk-fans te zijn

Kijk (en luister) naar deze Mazda RX-8 rallyauto

De Mazda RX-8 is een koopje, maar waarom?

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Mazda gaat een van de onzuinigste en onbetrouwbaarste motoren ooit nog een kans te geven

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Een van de coolste nieuwe auto’s van de afgelopen tijd kost nu tweedehands al geen drol meer

De beste auto’s in Nederland om een caravan te trekken hebben een duidelijke overeenkomst

Deze rallyiconen vergeet iedereen te kopen (en daar kun jij je voordeel mee doen)

De enige Honda met V8-motor is waarschijnlijk de minst betrouwbare auto van het merk ooit

Honda komt binnenkort met de efficiëntste benzinemotor ooit (omdat jullie geen EV’s kopen)

Is deze A90 Final Edition een waardig afscheid van de Toyota GR Supra? (review)

De neus van de vernieuwde Toyota Aygo X is langer, maar dat gaat flink belasting schelen in Nederland

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Lotus Emira Turbo is trager dan ooit, maar daardoor ook beter

De BMW M5 is op een stuk lichter geworden, maar dat gaat wel gepaard met lelijkheid

Deze populaire SUV’s gaan opmerkelijk vaak stuk en komen niet de keuring door

De snelste Volkswagen aller tijden is niet eens de duurste (of de sterkste)

Op deze manier word je op vakantie opgelicht bij tolpoortjes, zonder dat je het doorhebt

De belangrijkste succesfactor van Renault komt te vervallen, hoe moet het nu verder?

Het lijkt me logischer dat die balk er gewoon is omdat het een afgezaagde ‘gewone’ RX8 is, en dat bij het wegvallen van die balk de auto zichzelf uit elkaar trekt bij een beetje doorrijden. Of op zijn minst ongewenst veel tordeert.
Dat de balk daarnaast ook dienst kan doen als handvat is vooral een bijzaak.