
Wat je hierboven in de galerij ziet, is onberispelijk voorbeeld van de Mercedes-Benz E 201 190E 2.5-16V Evo II – waarschijnlijk een van de coolste sportsedans ooit gemaakt. Die discussie zou anders zijn als er van de oude BMW M3 (E30) ook een sedan-versie zou zijn. Zoals je waarschijnlijk wel hebt opgemerkt aan de titel of aan de kentekenplaat, staat deze schoonheid te koop. Een Duitse dealer genaamd Mechtronik verleidt je om drie ton uit te geven. En waarom zou je ook niet?
Deze 190 E zag voor het eerst de schijnwerpers op de Autosalon van Genève in 1990, één jaar na de Evo I. Van beide auto’s waren er 502 geproduceerd, waarin een getunede 2,5-liter versie van de Cosworth-motor lag. De Evo II claimde de prijs voor de begeerlijkste van de twee met zijn dikkere aeropakket en 235 pk. De circuitprestaties maakte de 190 E onsterfelijk. In 1992 pakten de DTM-racers van Mercedes de eerste, tweede en derde plaats in het kampioenschap, ondanks veel meer teams met BMW M3’s.
Kunnen we hem alsjeblieft een keer lenen?
Het is eigenlijk een DTM-auto waarmee je over de Autobahn mag scheuren. Hij ziet er niet alleen heel gaaf uit, de Evo II heeft een gelimiteerde slip-differentieel, een coulantere toerenbegrenzer en een dogleg-vijfversnellingsbak. Alsof dat niet genoeg was, heeft Mercedes hem voorzien van een snellere stuuroverbrenging, grotere remmen, een grotere spoorbreedte en een stijvere ophanging dan ooit tevoren op een W201-variant.
Dus, laten we teruggaan naar dit exemplaar dat van jou kan zijn. Hij heeft een belachelijk lage kilometerstand van 13.126 kilometer en heeft het grootste gedeelte van zijn leven doorgebracht in een stalling. Gelukkig werd hij om de zoveel tijd uit zijn schuur gehaald door zijn Duitse eigenaar. Dat is Hans Jürgen Tiemann, coureur en ondernemer die in de jaren negentig zijn eigen raceteam leidde.
Volgens Mechatronik liet Hans zijn monteurs deze Evo II professioneel onderhouden, omdat deze toch in de garage naast zijn DTM-raceauto stond. Iemand drie ton over, toevallig?
Meer van TopGear


De geweldige HWA Evo is hier: een twinturbo-V6 eerbetoon aan een jaren ’90-held

Een nacht in Tokio met Mick Schumacher en een Mercedes 190 E Evo II

Genietmomentje: Mercedes 190 E 2.3 16 Group A

Mercedes-AMG C 63 krijgt een 190E EVO-body

Homologatie-speciaaltjes willen je garage vullen

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

Dit rijdende kunstwerk met tentdak is smaakloos, maar haalt wel 250 km/u

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Deze dikke bak is wereldwijd een enorme flop, behalve in Nederland (en dat is logisch)

Zie jij (zonder te spieken) welke auto een mafklapper aan puin heeft gereden in Rotterdam?

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Kooptip: dit is de vreemdste (en handigste) Volkswagen Passat die je ooit zag

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

De nieuwe Golf GTI 50 Edition heeft 162,5 pk (per voorwiel) en is sneller dan de Golf R

Porsche lanceert twee modellen waarvan de lak al 25.000 euro kost

BMW wil jou overtuigen om een elektrische auto te kopen door een benzinemotor toe te voegen

Volkswagen overweegt auto van formaatje Polo, maar dan met 400 pk (met hulp van een bekende)

Gaat het verbod op benzineauto’s in 2035 nog door? ‘EU laat zien dat ze kunnen versoepelen’

Deze onopvallende Seat is stiekem sneller dan jouw Porsche (en hij kost slechts 5.000 euro)

Zo’n 7.000 Nederlanders ontvingen onverwachts (maar terecht) een boete uit het buitenland – zo voorkom je dat

Kooptip: dit is de vreemdste (en handigste) Volkswagen Passat die je ooit zag

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden
