
Kijk eens wie we daar hebben: als dat niet 'de sportiefste C-klasse ooit' is. Althans, dat is wat ze er bij Mercedes zelf over zeggen, en veel reden om aan ze te twijfelen hebben we niet, na het zien van de foto's en het bekijken van de specs.
Ga maar na: deze nieuwe C Coupé is de behuizing van de bekende vierliter dubbelturbo V8 die ook in de sedanversie woont. In zijn 'normale' uitvoering is hij al goed voor 476 pk, een sprint naar 100 km/u in 4 seconden rond en een afgeregelde top van 250 km/u. Gelukkig kan die begrenzing er ook af; moet je alleen even het AMG Driver's Package bestellen, dan loopt ie 290 km/u. Voor degenen die meer willen (jij en wij dus), is er de S-versie: die heeft 510 pk, gaat in 3,9 naar 100 km/u en heeft een elektronisch in plaats van een mechanisch sperdifferentieel achter. Een zeventraps Speedshift-automaat is altijd standaard.
Je hoeft niet bijster veel moeite te doen om de AMG van zijn gewonere soortgenootjes te onderscheiden. Uitgeklopte wielkasten, een splitter voor en diffusor achter, vier uitlaten en natuurlijk een paar gezellige powerdomes in de motorkap: dan is het een AMG.
Je kunt de C 63 AMG Coupé voor het eerst live zien tijdens de IAA in Frankfurt, medio september. Daarna is het nog tot april 2016 geduld hebben voor je hem ook in een straat bij jou in de buurt een paar dikke strepen afgewerkt rubber kunt zien achterlaten.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Eindelijk: de Mercedes C 63 AMG heeft nu een achtcilinder

AMG geeft toe klanten te verliezen door viercilinder, maar vanwege een andere reden dan je denkt

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio vs Mercedes-AMG C 63 S 4Matic+

Mercedes: ‘V8-liefhebbers stappen over op elektro en gaan ervan houden’

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

Komt Volkswagen met een eigen (betaalbare) concurrent voor de Mercedes G-klasse?

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

Is zo’n supersnelle Mercedes A 45 AMG na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Wist je dat deze (inmiddels) betaalbare BMW stiekem een volbloed racemotor heeft?

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

De binnenspiegel in je auto is verplicht, maar er is een hele rare uitzondering

Dikke nep-BMW 7-serie ziet er beter uit dan het origineel (en daar is een goede reden voor)

Let op: deze parkeerapp wordt binnenkort flink duurder (en welke moet je nu hebben?)

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Op deze wijze gaat de Fiat 500 weer een enorm succes worden in Europa (en dus ook in Nederland)
