
Je kent onze vrienden aan de overkant van de Noordzee: het kan ze niet hard genoeg gaan. Om die reden komt Mercedes-Benz UK met een speciale uitvoering van de C63 AMG. Die auto, met een kleine 460 pk, was al geen kleintje. Maar het kan altijd extremer.
De speciale C-klasse gaat gebukt onder de naam DR 520 en heeft, inderdaad, 520 pk. Dat is een kwestie van een chipje, want de 6,2-liter grote AMG-motor levert in grote Benzen datzelfde vermogen. Het koppel bereikt een monsterlijke 650 Nm.
Dit alles is goed voor een acceleratie van 0 naar 100 in 4,1 seconden, of 4,2 als je zo nodig een Estate wilt hebben. De topsnelheid is elektronisch afgeregeld op 300 km/u.
De DR 520 is verder extraspeciaal gemaakt met titanium velgen en een standaard AMG Performance Pack, wat bestaat uit een beter remsysteem met rode klauwen, een aantal motorupgrades en een koolstofvezel achterspoiler. Je kunt de auto bestellen met een matzwarte of matwitte wrap. In het interieur vinden we veel leer en alcantara met contrasterende stikseltjes.
Er worden slechts twintig exemplaren van de DR 520 gebouwd. Ze zijn net geen 10.000 pond duurder dan de standaard C63, dat komt neer op ruim 12.000 euro. Als je het nog niet begrepen had: de auto komt niet naar de Benelux.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Eindelijk: de Mercedes C 63 AMG heeft nu een achtcilinder

AMG geeft toe klanten te verliezen door viercilinder, maar vanwege een andere reden dan je denkt

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio vs Mercedes-AMG C 63 S 4Matic+

Mercedes: ‘V8-liefhebbers stappen over op elektro en gaan ervan houden’

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

Komt Volkswagen met een eigen (betaalbare) concurrent voor de Mercedes G-klasse?

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

Is zo’n supersnelle Mercedes A 45 AMG na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Wist je dat deze (inmiddels) betaalbare BMW stiekem een volbloed racemotor heeft?

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Deze bloedmooie Lancia Stratos-kloon kost net zoveel als een Volkswagen Golf Variant

De lelijkste auto van dit moment (na de Cybertruck) ziet er zo ineens een stuk beter uit

Pijnlijke statistieken: mensen willen massaal van EasyPark af na de extreme prijsverhoging

Nu niemand meer Tesla wil, heeft Nederland een duidelijke nieuwe favoriet – dit is de bestverkochte auto van nu

De binnenspiegel in je auto is verplicht, maar er is een hele rare uitzondering
