
Fan van vierdeurs coupés sierlijke sedans, maar rij je liever niet drie uur rondjes voor je kunt parkeren? Gefeliciteerd, je hebt zojuist een nieuwe niche in de autowereld aangeboord, en Mercedes springt er meteen dankbaar middenin.
Dit is de CLA. Noem het een kleine CLS, of een uitgerekte A-klasse; het is in ieder geval een compact sedannetje (hoewel, 4,60 meter is ook weer niet zó compact) met een aflopende daklijn voor een geslaagde coupé-look. We wisten al langer dat ie eraan zat te komen, en eerder dit jaar werd in Beijing al een ietwat gelijkende conceptcar onthuld. Maar niemand had de productieversie nog zonder verstopstickers en zwarte lappen gezien. Tot een held op internetsokken deze plaatjes stiekem online knikkerde.
Mercedes presenteert de CLA op de autoshow van Detroit, midden januari. Hij is dan ook vooral bedoeld als lekkermakertje voor Amerika, waar men geen A- of B-klasse kent en er inmiddels toch een beetje gedownsized begint te worden. Geen zorgen, hij komt hier natuurlijk ook op de markt. Het gamma zal in eerste instantie bestaan uit de CLA180, CLA200 en CLA250, en de CLA220 CDI. Vermogens variëren van 122 tot 211 pk, althans tot de CLA45 AMG om de hoek komt kijken. Die neemt er ruimschoots meer dan 300 mee.
Meer info volgt zodra Benz in Detroit het doek van de auto heeft getrokken. Tot die tijd: plaatjes kijken!
Meer van TopGear


De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

Mercedes benzinemotor net zo zuinig als een diesel

Elektrische CLA zet record van 3.717 kilometer. Hoe dan?

De nieuwe Mercedes CLA rijdt 750 kilometer ver en laadt in 15 minuten 400 km bij

Deze 4 auto’s van betrouwbare merken zijn verrassend onbetrouwbaar

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Mercedes komt toch weer met een gloednieuwe V8-motor (en die gaat nooit meer uit productie)

Mercedes AMG GT XX: nog minder cilinders dan de C 63 AMG, maar wel meer vermogen

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

Is zo’n sportieve Volkswagen Scirocco na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Dit zijn de eerste foto’s van de nieuwe snelle Mercedes van de politie (die de Audi A6 vervangt)

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Deze nieuwe versie van de Porsche 911 ga je waarschijnlijk het vaakst zien op de weg

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Wat is schadelijker voor de range tijdens de hete zomerdagen: hard rijden of de airco aanzetten?

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

Elektrische auto’s in Nederland verbruiken méér stroom dan de NS (en gek genoeg valt dat alsnog heel erg mee)

Als Verstappen zo goed in de regen is, waarom ging het gisteren dan voor geen meter? En waarom rijden ze niet op regenbanden

Is zo’n sportieve Volkswagen Scirocco na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu
