
Je kent de Golfjes (met name uit A2 Racer), heel wat Opels, de vierkante Volvo 340’s, nog wat Fordjes en je kent uiteraard de fijne Porsches. Maar wist je dat de politie in Nederland in het verleden ook weleens de achtervolging inzette met een Honda Civic?
In de onderstaande video uit 1993 zie je hoe de Nederlandse politie opvallende en onopvallende Civics gebruikt om een Opel Astra te vangen, die daarvoor een postkantoor overviel. We tellen twee rode Civics, één grijze en één met stickers en zwaailichten. En nog een Mercedes 190E in politie-outfit, voor het leuke. En dat alles met ondersteuning van de rustige stem van Leo de Haas zonder onnodig SBS-taalgebruik (‘WONDER BOVEN WONDER VALLEN ER GEEN DODEN’). Vroeger was alles minimaal ietsje beter.
Politie-Civics uit Blik op de Weg
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Deze Honda Civic die (voor weinig?) wordt verkocht door Nederlandse overheid heeft leuke verrassing onder de motorkap

Deze beroemde Honda CR-X heeft twee benzinemotoren en kan van jou zijn

Mugen maakt de Honda Civic Type R nog een tikkeltje dikker, maar gaat net te ver

Auto lijkt spontaan te smelten op de oprit, maar fabrikant weigert iets te doen

Waarom de Honda Civic Type R de beste performance-auto van 2023 is

Oeps: 2,2 miljoen auto’s hebben een kwaaltje dat voor gênante situaties kan zorgen

Honda in China zet vol in op onbetaalde arbeid (en is daar trots op)

Dit ooit grote merk stuurt medewerkers met vervroegd pensioen omdat mensen een EV willen

Deze betaalbare auto’s zijn ook nog eens heel betrouwbaar, volgens onderzoek

Deze Honda Civic die (voor weinig?) wordt verkocht door Nederlandse overheid heeft leuke verrassing onder de motorkap

Dit in Nederland vergeten automerk gaat een gigantische comeback maken (als jullie allemaal waterstof gaan kopen)

Deze stad heeft de vreemdste manier bedacht om hardrijders af te remmen

Wat doen die palen met zonnepaneeltjes die je altijd langs N-wegen ziet staan?

Je verwacht het niet, maar deze rijstrook is volgens onderzoek echt het snelst in de file

De succesvolle flexflitser heeft één zwakke plek waardoor je ongestraft te hard kunt rijden

Waarom je dit jaar (eindelijk) de extra lange ‘roadtrain’-vrachtwagens gaat zien in Nederland

Het is veiliger om vijf kilometer te hard te rijden dan te langzaam, maar hoe komt dat eigenlijk?

De Duitse politie gaat met Nederlandse uitvinding aan de slag om overtreders te pakken

De overheid verkoopt de goorste Volkswagens ooit, maar ze hebben wel een interessante geschiedenis

Pas op: op deze dag vindt volgende week weer de beruchte flitsmarathon plaats in Nederland

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

Politie plukt paarse Audi RS 3 van de weg die vier keer zo luid is als toegestaan

Man tankt 700 (!) liter benzine bij een onbemand tankstation in Nederland en vertrekt zonder te betalen

De V12 dood? Nee, deze twaalfcilinder is gloednieuw en het is de sterkste ooit

Deze automerken weigeren (goede) elektrische auto’s te bouwen en boeken verkooprecord

Dit jaar komt deze nieuwe waterstofauto naar Nederland, maar hoe duur is het nu om op waterstof te rijden?

Oeps: 2,2 miljoen auto’s hebben een kwaaltje dat voor gênante situaties kan zorgen

De leukste (semi-betaalbare) elektrische auto is vernieuwd en heeft nu een heel prijzige optie erbij

Dit is accient history.
De overvallers zijn allang op vrije voeten.
“En dat alles met ondersteuning van de rustige stem van Leo de Haas zonder onnodig SBS-taalgebruik”
Zie hier nog een recept voor succes, de natte droom voor Wegmisbruikers maar tegenwoordig is het taalgebruik van de Politie ook absoluut omgeslagen.
Toen had men nog van huis uit een gezond dosis fatsoen mee gekregen.
Leo de Haas is op YouTube ook bijzonder goed bezig! Hij plaatst volledige afleveringen en complete specials!