
We krijgen geregeld de vraag van lezers welke banden ze nu op hun auto moeten laten monteren. Net als met veel andere dingen in het leven is er niet één juist antwoord. Het hangt ervan af welke eisen je stelt aan je auto – en dus aan je banden. Mocht je op zoek zijn naar een setje sportieve banden voor jouw – eveneens sportieve auto – dan kunnen we je wél een antwoord geven. Lang verhaal kort: de Chinese budgetbanden kun je beter echt overslaan.
In Duitsland heeft AutoBild namelijk een test gedaan met sportieve zomerbanden. Die moeten aan compleet andere eisen voldoen dan de allseasonbanden die de ANWB onlangs nog testte. Nu houden wij bij TopGear wel van een stevig potje sturen, en kunnen we dus een band waarderen die daarvoor geschikt is.
En? Welke sportieve band won de test?
Je mag drie keer raden. En anders verklappen we het in de volgende zin. De band die uiteindelijk won, is de Continental SportContact 7. Deze scoorde een 1,2. In tegenstelling tot vroeger op school is een laag cijfer hier juist beter dan een hoog cijfer. Het is dan ook geen verrassing dat deze band wint – de laatste tijd komt hij vaker als winnaar uit de bus. Niet zo gek ook: hij is nog vrij nieuw.
Niet alle banden zijn even nieuw
Sterker nog, sommige banden die werden getest, zijn inmiddels al opgevolgd. Zo is er al een Pirelli PZ5, terwijl hier nog de PZ4 werd getest. Bij auto’s zie je het minder vaak, maar bij banden worden verschillende generaties lange tijd naast elkaar geproduceerd. De Michelin Pilot Sport 4S is inmiddels opgevolgd door de Pilot Sport S 5, al is die nog lang niet in alle maten leverbaar. Dat geldt trouwens ook voor de Pirelli.
Dan even het antwoord op de vraag: hoe scoren de banden? Simpel: een A-merk band doet het bovengemiddeld goed. Continental, Goodyear, Michelin en Pirelli zitten dicht bij elkaar qua prestaties. Qua prijs ligt het gek genoeg verder uit elkaar. De Michelin is aanzienlijk duurder, terwijl de Goodyear en Continental relatief gunstig geprijsd zijn. Kleine kanttekening: in dit geval werd maat 245/35 R19 getest, maar de prijs verschilt sterk per bandenmaat.
Mocht je geen zin hebben om de hoofdprijs voor een set banden te betalen, dan kun je prima naar een B-merk kijken. In dit geval testte AutoBild de Vredestein Ultrac, en die kreeg nog het predicaat ‘goed’. Wil je nóg goedkoper dan Vredestein, dan kom je al in een lastigere situatie terecht. Voor die paar tientjes per band lever je serieus wat kwaliteit in. De Firestone Firehawk Sport kreeg het oordeel ‘bevredigend’. Vooral in natte omstandigheden heeft hij het zwaar.
Goedkoop is wederom duurkoop, ook bij sportieve banden
Maar wat als je zelfs de Firestone te duur vindt? Dan kom je meteen in de gevarenzone terecht. De Double Coin- en Triangle-banden hebben in de regen een flink langere remweg – bijna vergelijkbaar met een setje winterbanden. Het gekke is dat die budgetbanden op één of twee onderdelen wél goed scoren. Zo is de Double Coin de stilste band van allemaal.
Dit terwijl de winnaar – de Continental – juist de meeste herrie maakt. Ook op het gebied van rolweerstand (en dus verbruik) scoren deze banden goed. Maar eerlijk is eerlijk: dat zijn geen punten waarvoor je een sportieve band koopt. Je gaat immers ook niet naar McDonald’s voor een salade, wij niet althans.
Lees ook: Heb jij autobanden van dit merk? Dan wil je (waarschijnlijk) snel terug naar de garage
Kortom: welke band moet je hebben? Dat is een goede vraag. In dit geval zouden we aanbevelen om te zoeken naar de beste deal die je kunt vinden voor een van de topbanden. Het verschil in kwaliteit is namelijk groter dan het verschil in prijs. Ben je een budgetbewuste shopper? Check dan de Vredestein Ultrac. Is zelfs die te duur? Dan kun je beter nog even doorsparen dan genoegen nemen met minder. Als je het niet voor jezelf doet, doe het voor de mensen om je heen.
Gozert, ik rij al 2 jaar op een setje Kumhos en ze bevallen zo goed dat ik ze voor mn project inmiddels ook heb gehaald. Vettt
Heb Michelin sport zomerband en daarvoor al season Pirelli , ik blijf voortaan op zomerbanden Michelin rijden want merk duidelijk verschil in alle aspecten. Heb een setje winterbanden met mooie velgen die erop gaan naar wintersport en daarna er weer af want rijd lang niet zo fijn als de zomerband.
Ik rijd Porsche Cayenne Turbo maar reed vroeger al met A merk banden beter voor mij en familie die mee rijd🫡
LingLong onder je auto is PingPong met de vangrails.