
Aanschouw! Dit is de nieuwe Tesla Model Y. Het is het kleine broertje van de Model X en je mag ‘m gerust een hoogpotige Model 3 noemen, want zo ziet ie er ook wel uit. Het interieur is in ieder geval bijna identiek. De eerste exemplaren zouden volgend jaar ergens in de herfst al geleverd moeten worden. Bestellen mag je alvast nu doen.
Wat maakt de Tesla Model Y bijzonder?
De Tesla Model Y is de vierde Tesla in het huidige aanbod van Tesla en zou nog best eens een hitje kunnen worden. De nieuweling combineert namelijk ’s werelds favoriete carrosserievorm – het is een SUV – met een schappelijke prijs. In Nederland valt slechts het staartje van de prijs ten prooi aan de Tesla-taks (22 procent bijtelling boven elke euro boven de 50.000 euro).
Tesla Model Y: de specificaties
De goedkoopste Tesla Model Y komt enkel met achterwielaandrijving. Deze Rear-Wheel Drive Long Range-versie sprint in 5,8 seconden naar de 100 km/u en stopt bij de 209 km/u met accelereren. De actieradius bedraagt 540 kilometer. Daarna komt de eerste vierwielaandrijver, de Dual Motor All-Wheel Drive Long Range, met een 0-100 tijd van 5,1 seconden en een top van 217 km/u. Hiervan is de actieradius 505 kilometer.
Voor de haastige elektrorijders is er de Dual Motor All-Wheel Drive Performance. De prestaties hiervan naderen de Duitse powersedans: een 0-100-tijd van 3,7 seconden, een topsnelheid van 241 km/u en een actieradius van 480 kilometer. Deze versie krijgt ook een Track Mode, lagere ophanging, koolstofvezel achterspoiler, aluminium pedalen en een setje 20-inch wielen.
Tesla Model Y: de prijs in Nederland
Waar we een eeuwigheid moesten wachten op de Model 3 en de prijzen daarvan, plempt Tesla in een keer alle informatie van de Model Y online. De instapper met achterwielaandrijving kost 56.000 euro. Dan is er nog de vierwielaangedreven Long Range voor 60.000 euro. De gammatopper is de Performance-uitvoering van 69.000 euro. En nee, dat is geen extensie van de S3XY-grap.
Alternatieven?
Qua afmetingen komt de Tesla Model Y in de buurt van de Jaguar I-Pace en de Mercedes EQC. De nieuwe BMW IX3 zou ook een fijn alternatief kunnen zijn. Zoek je het in de goedkopere hoek, zijn er nog de Kia e-Niro en de Hyundai Kona Electric. Je hebt inmiddels toch best wat keuze als je elektrisch wil rijden, niet?
Meer van TopGear


Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De populairste auto van vorig jaar verkoopt plotseling voor geen meter meer (en dat is best logisch)

Het achterlicht van de nieuwe Tesla Model Y is de eerste in zijn soort – dit maakt het zo bijzonder

Tesla heeft zowaar geluisterd naar klanten en voorkomt grote irritatie bij vernieuwde Model Y

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Waarom het automerk van Elon Musk alsnog beter is dan het automerk van Jeff Bezos

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

Zo verdient Tesla miljarden in Nederland – zonder een auto te bouwen

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Zal de Alpine A390 een leuke elektrische crossover zijn?

Waarom de vernieuwde Toyota Corolla Cross goed is voor particuliere kopers, niet alleen voor leaserijders

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

De nieuwe Citroën C5 Aircross is zonder twijfel de meest Franse Franse auto ooit

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

Aangezien elk merk nu ‘Jeeps’ maakt, moet Jeep dan geen stationswagens en sedans maken?

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

‘Waterstof is toch de perfecte oplossing, waarom focussen we daar niet op?’

Zal de Alpine A390 een leuke elektrische crossover zijn?

Volkswagen komt weer met een goedkope auto – dit is de (waardige) opvolger van de Up

Deze auto met Lamborghini-koplampen is een van de goedkoopste auto’s van Nederland

Als je met een elektrische auto langzamer optrekt dan een vrachtwagen, moet je je rijbewijs inleveren

Volkswagen gooit namenstrategie flink om: zo gaan de auto’s voortaan (niet) heten

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

Op deze manier proberen Duitse tankstations de boel te neppen (dus goed opletten)

‘Waterstof is toch de perfecte oplossing, waarom focussen we daar niet op?’

In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Word je stiekem bespioneerd door je autobanden? In de VS vrezen ze van wel

Goede en leuke artikels!