
De Toyota Auris was al sinds jaar en dag hét bewijs dat een c-segment hatchback ook als bijzonder effectief slaapmiddel kan fungeren. Nu hebben de Japanners genoeg van die kritiek: ze komen op de autosalon van Parijs met een compleet nieuwe versie. Die zie je op de foto’s hierboven.
Goed, het is qua design nog lang geen Mégane Coupé of Scirocco, maar de nieuwe Auris is ontegenzeggelijk een flinke stap in de goede richting. Met een scherpe snoet, een lage daklijn en een achterkant die wel een beetje aan de iQ (en aan sommige Hyundais) doet denken, schudt hij de anonimiteit effectief van zich af. De carrosserie werd stijver, het interieur een stukje hoogwaardiger en ruimer. In totaal werd de Auris zo’n 40 kilo lichter en ligt het zwaartepunt lager. Verder is er gesleuteld aan de ophanging en de stuurinrichting om ook het rijgedrag wat spannender te maken.
In ons land wordt de Auris leverbaar met twee benzinemotoren (1,3 en 1,6 liter), twee dieselmotoren (1,4 en 2,0 liter) en uiteraard als Full Hybrid, die met z’n lage bijtelling ongetwijfeld goede zaken zal blijven doen bij humorloze cententellers in de leasewereld. De autosalon van Parijs gaat op 29 september van start – niet al te lang daarna zal de nieuwe Auris zijn opwachting maken bij de dealer.
Meer van TopGear


Vooruit inparkeren met 23 keer steken

Toyota Auris is nieuw en krachtiger

Driftbeest: Toyota Auris met 1.000 pk

Toyota roept flink wat auto’s terug

Toyota Auris Touring Sports 1.2T

Veel actieradius of een zuinig verbruik is niet de manier om auto’s te verkopen, denkt het grootste merk ter wereld

De (veruit) meest gestolen auto van Nederland is compleet vernieuwd

Zoveel auto’s van het betrouwbaarste merk ter wereld rijden er op deze aardbol rond

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Waarom de vernieuwde Toyota Corolla Cross goed is voor particuliere kopers, niet alleen voor leaserijders

De auto die iedereen eigenlijk zou moeten kopen, ziet er nu net wat leuker uit

Veel actieradius of een zuinig verbruik is niet de manier om auto’s te verkopen, denkt het grootste merk ter wereld

Zie jij (zonder te spieken) welke Franse auto deze nieuwe Nissan Micra eigenlijk is?

De (veruit) meest gestolen auto van Nederland is compleet vernieuwd

Het heeft even geduurd, maar je kan nu voor 40.000 euro een handbak in een Nissan GT-R krijgen

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Zoveel auto’s van het betrouwbaarste merk ter wereld rijden er op deze aardbol rond

Waarom sommige mensen hun bluetooth uitzetten voordat ze (te) hard gaan rijden

Het einde van Audi? Als je alleen naar deze cijfers kijkt, kan Volkswagen beter stoppen met het merk

In het buitenland kun je straks een snelheidsbord met groene rand tegenkomen – dit betekent het

De toekomst is elektrisch? Dit automerk doet grootste investering in V8-motoren ooit

De grote baas van Bugatti rijdt een oude VW Golf, maar als je de auto ziet, snap je gelijk waarom
