Volvo's begrensd op 180 km/u vanaf nu
Alles voor de veiligheid

Elke nieuwe Volvo die nu de showroom verlaat, gaat niet harder dan 180 km/u. Dat alle Volvo’s zouden worden begrensd op 180 km/u, werd vorig jaar al aangekondigd. Nu is de maatregel ook echt ingegaan. Daarbij komt elke nieuwe Volvo nu met een zogeheten Care Key, waarmee de maximumsnelheid nog verder omlaag geschroefd kan worden. Bijvoorbeeld als de eigenaar zijn Volvo uitleent aan een onervaren bestuurder. Het begrenzen van nieuwe Volvo’s doet het merk uit veiligheidsoverwegingen.
Volvo’s begrensd op 180 km/u
Het merk kon rekenen op veel kritiek bij de aankondiging. ‘Sommige critici trekken de rechten van autofabrikanten in twijfel om dergelijke beperkingen op te leggen. Toch gelooft Volvo dat het verplicht is zijn traditie voort te zetten als pionier in de discussie over de rechten en plichten van autofabrikanten om actie te ondernemen. Dit kan uiteindelijk levens redden, ook als dit betekent dat er potentiële klanten verloren gaan’, zegt Volvo.
Ook helpt de dialoog die ontstaat door de begrenzing bij het verbeteren van de verkeersveiligheid, meent het merk. ‘De begrensde topsnelheid en de Care Key helpen bestuurders te reflecteren en te beseffen dat hard rijden gevaarlijk is. Terwijl het ook extra gemoedsrust biedt en een veiliger rijgedrag ondersteunt.’ En wat vind jij ervan dat Volvo’s worden begrensd op 180 km/u? Is het allemaal maar onzin of kun je de laatste keer dat je harder reed dan 180 km/u niet eens herinneren?
Lees meer over
Meer hierover
Volvo laat nieuwe auto’s van 30 meter vallen
Voor de veiligheid en training van reddingswerkers
Begrenzer van Volvo verwijderen? Heico doet het
Je nieuwe Volvo sneller dan 180 km/u laten gaan
De 10 snelste stationwagens ter wereld
De snelste auto's met genoeg ruimte
Abonneren
6x TopGear met korting voor € 39,95
Met 26% korting
3x TopGear met korting voor € 19,95
Met 26% korting
TopGears Quick Car Finder
Trending nieuws
Antidiefstal-unit haalt gestolen Golf GTI terug
In Zuid-Afrika gaat het er net even anders aan toe
100% mee eens.
Ik rijd een motor die die snelheid niet eens haalt, en 100 is de wettelijke max.
In theorie zou zelfs een electronische begrenzer gekoppeld aan de weg ingebouwd kunnen worden. Dan kan je auto maar de max snelheid op dat traject (+10kmh voor uitwijk mogelijkheden bijv), zodat hardrijden onmogelijk word.
Echter, dan verliest de staat weer geld aan boetes.
Maar. Volvo is voorvechter van veiligheid. Hadden al gordels in alle auto’s toen niemand ze had. Hadden en hebben veiligheid opties die niemand had of heeft.
Dit is weer een statement naar veiligheid, en ik geloof in het nut van deze oplossing.
Belachelijk, wat een duf merk is het geworden.
Heel goed hoop dar meerdere automerken dit opzich nemen!
Waarom maakt Volvo dan nog auto’s die harder kunnen dan 180 km/u. Eerst motor maken met ruim aantal pk’s en vervolgens begrenzen. Dat moet goedkoper kunnen.
Niet kopen dus. Zulke goeie auto’s zijn het niet. Peperdure onderdelen en onderhoud
Mijn Volvo is inmiddels 19jr oud, 375.000 km gelopen, onderdelen? Hoezo? Onderhoud zeer redelijk, ga maar naar RIWO in Druten.
Ik denk dat je RIMA bedoelt?