
Je hebt straatlegaal en je hebt straatlegaal. Met de eerste soort heb je wel een geldige APK, maar je laat toch even je gas los als je een politieauto ziet. Deze Zyrus LP1200 Strada behoort tot het tweede soort: deze auto is helemaal goedgekeurd door het strenge TÜV Rheinland. Zelfs de uitlaat en de spoiler zijn helemaal oké bevonden door de instantie.
Zyrus Engineering uit Noorwegen is al eventjes bezig met de LP1200 Strada. Al in 2019 hoorden we voor het eerst over het project om een straatlegale Super Trofeo te bouwen met 1.200 pk. In 2021 zagen we een ruige rendering en nu is de echte versie klaar. Overigens is het uiteindelijke product wel iets minder heftig dan het oorspronkelijke plan.
Een Super Trofeo voor de openbare weg
Het is bijzonder lastig om een volbloed raceauto goedgekeurd te krijgen voor de openbare weg. Daarom pakt Zyrus het net even anders aan: ze pakken een reeds straatlegale Huracán en bouwen deze om tot Super Trofeo-racer. En daar knopen ze vervolgens twee turbo’s op om tot 1.200 pk te komen. Overigens kun je ook andere standen selecteren waardoor de auto zo’n 700 of 900 pk heeft.
Zyrus vertelde eerder dat ze 600 nieuwe onderdelen op de LP1200 Strada monteren. Dit zijn bijvoorbeeld de nieuwe dempers van Öhlins, een rolkooi en extra koeling op de bovenkant van de V10. Ook zit er een nieuw schermpje links van het stuur. Zaken als de airconditioning en de achteruitrijcamera zijn overigens behouden. Die spoiler is ook niet helemaal standaard.
Een hoop testkilometers voor de Zyrus LP1200
In totaal zouden er meer dan 17.000 testkilometers gemaakt zijn met de Zyrus, waaronder een rondje Nürburgring met een tijd van 6 minuten en 48 seconden. Dat is slechts 13 seconden langzamer dan de Mercedes-AMG One. Oh, en de auto kreeg ook ooit nog een klapband bij 200+ km/u.
Na alle tijd en moeite wil Zyrus overigens slechts negen exemplaren gaan bouwen. De oorspronkelijke prijs was 595.000 euro, maar inmiddels moet je 875.000 euro neertellen. Inflatie, je weet toch. Voor dat geld zoekt Zyrus zelf een Huracán voor je als donor en je krijgt een circuitdag om de auto te leren kennen.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Eén reactie op “Deze Huracán Super Trofeo met 1.200 pk is helemaal straatlegaal”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Politie neemt auto in beslag van man die van zijn uitkering een Lamborghini reed

Zo klinkt de nieuwe Lamborghini V8, is het mooier dan de V10?

VIDEO: Zo klinkt de Lamborghini Huracán STO bij zijn topsnelheid in een tunnel

Deze Huracán STJ heeft de laatste V10 van de Volkswagen Groep

De opvolger van de Lamborghini Huracán is een hybride en komt dit jaar nog

Zie jij welke echte Lamborghini er onder deze supercar zit?

Tedson Motors Etna is de mooiste en duurste Lamborghini Gallardo

Gepersonaliseerde kentekenplaten mogen niet in Nederland, maar deze eigenaar had geluk

Man vervangt V10 van Lamborghini Huracán met simpele Honda-motor (met een goede reden)

Bijzonder dure en fraaie supercar extreem aangepast: mag dat wel?

Deze Lamborghini heeft een andere naam dan op het kentekenbewijs staat

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Mensen moeten echt kappen met deze piepkleine (maar vreselijke) modificatie aan hun auto’s

Lynx GT1 is een echte Ford GT met een echte V8 (met 1.500 pk)

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

Ben jij succesvolle linksback bij een voetbalclub, dan is dit je nieuwe auto

Rammend ordinaire Mercedes S-Klasse met 944 pk is een heerlijke guilty pleasure

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Deze zeldzame Maserati (ja, echt) kende je nog niet en kan voor een leuk bedrag van jou zijn

Je hebt nog maar 18 dagen de tijd om de mooiste sportsedan nieuw te bestellen

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

De bestverkochte auto in Europa uit de jaren ’90 gaat een (betaalbare) comeback maken

Tedson Motors Etna is de mooiste en duurste Lamborghini Gallardo

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Toyota haalt de Supra uit productie: dit betaalde een Nederlander voor het allerlaatste model

De Morgan Supersport is net zo duur als een Dacia Jogger (in de wegenbelasting)

Een van de mooiste Audi’s van dit moment is tweedehands wel heel goedkoop aan het worden

Ook al heb je heel veel geld, je kunt de Nissan GT-R niet meer bestellen

De nieuwe politie-Mustangs zijn opmerkelijk genoeg trager dan onze Mercedes-diesels

Max Verstappen krijgt nu alweer een nieuwe teamgenoot: Liam Lawson mag vertrekken

Eindelijk, de meest legendarische hot hatch maakt een comeback

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Eindelijk heeft Audi een auto in Nederland die mensen gaan kopen

De bijna goedkoopste EV van Nederland wordt nu ook een van de dikste

Prachtige auto, maar zou toch die “hoogslaper” achterop eraf slopen. Zonder dat ding blijft hij ook wel op de weg, en als je een keer het circuit op gaat nou ja dan ff erop schroeven??