Vier jaar geleden kocht Sebastian Vettel dé Williams FW14B F1-auto van Nigel Mansell uit 1992. We weten niet hoeveel miljoenen euro’s de viervoudig kampioen moest betalen, maar we weten wel dat Vettel er al een aantal keer in heeft gereden. En zelfs op synthetisch brandstoffen. Maar wat als jij ook een eigen F1-auto wil maar niet zoveel spaarcenten hebt als meneer Vettel? Misschien is de Williams FW14B-replica hierboven dan wel wat voor jou.

Voor je een bod uitbrengt, is het belangrijk om je lichaamslengte te weten. De auto hierboven is een schaalmodel op 75 procent van de ware grootte. Dat maakt het F1-autootje in totaal drie meter lang. Veilinghuis RM Sotheby’s schrijft dan ook dat de auto geschikt is voor kinderen tussen de 5 en 15 jaar, maar met een beetje passen en meten krijg je jezelf er wel ingepropt, toch?

Het schaalmodel is echter niet zomaar speelgoed voor je kleine. De auto is officieel goedgekeurd door Williams, de koets is volledig gemaakt van koolstofvezel en de Canon-kleurstelling is er met de hand opgeverfd. Daarnaast is er een differentieel op de achteras, een hydraulisch remsysteem, een suede stoel, een driepuntsgordel en banden zonder profiel. Het autootje mist alleen nog een actieve ophanging, een plaksnor en een kleine versie van de 3,5-liter V10-motor van Renault.

Deze F1-auto is elektrisch

In plaats van een V10’tje is er een 1.000 watt lithium batterij die vastzit aan een 48-volt sterke elektromotor. Blijkbaar moet daarmee een topsnelheid van 65 km/u mogelijk zijn. Klinkt behoorlijk hard voor een kind die net begonnen is aan zijn schoolcarrière.

De Williams FW14B-replica wordt tussen 14 en 17 augustus geveild in het Amerikaanse Monterey. Het veilinghuis verwacht dat de auto omgerekend ongeveer tussen de 18.000 en 28.000 euro zal opleveren. Wie belt Vettel dat hij voor een stuk minder ook een FW14B die nog minder uitstoot in zijn collectie kan hebben?

Reacties

Geef een reactie

(verplicht)