
Oké, de pick-ups van Hennessey mogen er ook wezen, maar deze Chevrolet Trailblazer SS van Thomas Hatcher is nog Amerikaanser. Niet alleen is het een SUV, hij heeft een vermogen van vier getallen en het is misschien wel de lompste rookmachine ter wereld. Dat zie je aan het einde van de video hier beneden.
Eerst even over de Trailblazer SS. De originele auto was een theaterstukje van de Amerikaanse auto-industrie en hét antwoord op performance-SUV’s uit Duitsland. Daarnaast is het een ode aan snelle SUV’s uit het verleden, zoals de GMC Typhoon. Zoek die dadelijk maar eens op.
John Heinricy, die tegenwoordig voor Hennessey werkt, bouwde de Trailblazer SS bij de Nürburgring tijdens GM’s affaire met het circuit. De Trailblazer SS kreeg vierwielaandrijving en kon van 0 naar 100 km/u gaan in iets meer dan vijf seconden. Dat was in 2006 geen gemakkelijke klus met een gezinsauto van 2.100 kilo
De Chevrolet Trailblazer SS van Hatcher
De eigenaar verbouwde zijn auto helemaal zelf, zonder een vooraf bedacht plan. Vierwielaandrijving verdween omdat het te lastig is om aan te werken. In plaats daarvan ging het vermogen naar de achterwielen. Hatcher zette zijn Trailblazer eens op een dyno. Daaruit kwam dat de Chevy 1.000 pk produceert bij 5.000 tpm.
TopGear-presentator en parttime bofkont, Rob Dahm mag plaatsnemen achter het stuur van de Chevrolet Trailblazer. Wat hij vindt van de SUV met 6,0-liter V8-motor zie je hieronder. Zonder teveel te verklappen, schijnt de getunede Chevy ontzettend comfortabel te rijden. Vergeet niet de rookshow aan het einde van de video te checken.


Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

Is zo’n snelle Chevrolet Corvette C6 na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit is wat je in Amerika betaalt voor de krachtigste Corvette ooit gebouwd (1.000+ pk)

Slimme kerel koopt auto met kapotte koppeling voor bodemprijs, repareert hem helemaal gratis

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Het heeft even geduurd, maar je kan nu voor 40.000 euro een handbak in een Nissan GT-R krijgen

Nissan Micra met V6 even opgelapt voor introductie nieuwe, eh, Nissan Micra

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

Aangezien elk merk nu ‘Jeeps’ maakt, moet Jeep dan geen stationswagens en sedans maken?

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst
