
Al sinds 1949 moet het bij Abarth sneller, indrukwekkender en gekker. De fabrikant die, inmiddels al tientallen jaren onder de vleugels van Fiat, knotsgekke auto's bouwt weet nog altijd van geen ophouden.
Twee maanden geleden nog kwamen ze met de Abarth 124 Spider op de proppen, een soort compleet losgeslagen demonenkloon van de Fiat 124 Spider uit 1966. Inmiddels is de fabrikant alweer bezig met het volgende project: aanschouw de nieuwe Abarth 595.
De drie monstertjes komen als hatchback of cabriolet in de uitvoeringen: 595, 595 Turismo en 595 Competizione, waarbij uiteraard de Competizione de gekste van de drie is. Met een opgevoerde 1.4 T-jet motor die 165pk produceert en een Garret turbine bevat.
Verder heeft de auto een zogenaamd Abarth D.A.M. systeem, om de grip te optimaliseren gedurende extreme omstandigheden. Krijg je Koni FSD schokbrekers, een overdadig grote luchtinvoer, LED-lampen en 17 inch GranTurismo aluminium velgen. Deze zijn 7% lichter en hebben een 50% groter ventilatie oppervlak. Toe maar.
De auto komt ook in nieuwe exentrieke kleuren zoals: Modena Yellow, drielaags Iridato White en wacht dat je van de kleurencombinatie Scorpione Black/Record Grey. Ook het interieur wordt niet overgeslagen met nieuwe materialen zoals Alcantara en carbon fiber. Ten slotte wordt de auto uitgerust met een nieuw geluidssysteem. Maar goed, we denken dat de foto eigenlijk al genoeg zei.
Meer van TopGear


Zo rijden mensen (bijna) helemaal gratis een Fiat 500 via een bijzondere constructie

Waarom plotseling niemand meer zo’n leuke Fiat 500 wil hebben

Net te laat voor een Fiat 500? Dan kun je nu een Mercedes G-klasse met V8 kopen

Gecondoleerd: na 17 jaar is de Fiat 500 met benzinemotor uit productie

VIDEO: Fiat plaagt Italiaanse regering met deze Fiat 500e zonder logo’s

Het merk van deze toffe camper ken je sowieso (alleen het logo kende je nog niet)

Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

Deze Fiat Panda moet 40.000 euro kosten en nee, dat komt niet door belastingen

Auto’s te duur? Je kunt gewoon nog een nieuwe benzineauto kopen voor slechts 11.000 euro

De bestverkochte auto in Europa uit de jaren ’90 gaat een (betaalbare) comeback maken

De Fiat Topolino is betaalbaarder dan een Birò, maar hoe rijdt zoiets?

Het merk van deze toffe camper ken je sowieso (alleen het logo kende je nog niet)

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

Jonge F1-coureur krijgt dikke AMG, maar dat is eigenlijk een vrij lullig cadeau

Deze Fiat Panda moet 40.000 euro kosten en nee, dat komt niet door belastingen

Auto’s te duur? Je kunt gewoon nog een nieuwe benzineauto kopen voor slechts 11.000 euro

Automerk waar je nog nooit van gehoord hebt (maar hier al jaren is), sluit alweer de showrooms in Nederland

Van deze Volkswagen was er nog nooit een GTI, maar dat gaat nu (gelukkig?) veranderen

Dit Europese land verbiedt caravans en campers bijna helemaal door het parkeren ervan illegaal te maken

De wegenwacht waarschuwt voor oplichtingstruc in het buitenland waar je heel makkelijk intrapt

Als een auto slecht scoort bij de crashtests, is het dan eigenlijk wel een onveilige auto?
