
Een auto lang stationair laten lopen als je bijvoorbeeld een paar minuten buiten staat te wachten, voelt niet echt relaxt. Maar hoeveel kwaad kan het echt? YouTuber LegitStreetCars besluit een V8-motor uit elkaar te halen die bijzonder lang stationair draaide om te kijken hoe het er vanbinnen uitziet.
De V8-motor komt uit een Chevrolet Caprice uit 2012. Zeker in Amerika staan politieauto’s vaak langere tijd stil met de agenten erin. Om het bij kou of hitte draaglijk te houden, laten de dienders de motor en de verwarming/airco aanstaan. Omdat politieauto’s doorgaans veel stationair draaien, houdt de boordcomputer het aantal uren bij.
Hoewel de politieauto slechts 131.000 kilometer op de teller had staan, stond het aantal uur dat de auto stationair had gelopen op 8.353, wat zou neerkomen op een jaar lang non-stop draaien. Volgens de YouTuber staat één uur stationair draaien gelijk aan ruim 54 kilometer rijden. De auto zou dus voor meer dan 440.000 kilometer stationair gedraaid hebben.
Hij concludeert dat het niet zo goed gesteld is met alle pakkingen en rubbers, die zijn op veel plaatsen vergaan of gesmolten. Vanbinnen ziet de motor er echter heel aardig uit. Er zit maar weinig koolstof op de zuigers en op de kleppen. Natuurlijk is één goede motor niet zaligmakend voor andere motoren, maar maak je dus vooral niet druk als je één keertje je motor 10 minuten laat draaien op de parkeerplaats.
Binnenkant van een motor die 12 maanden stationair liep
9 reacties op “Binnenkant van een motor die 12 maanden stationair liep”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Waarom de antieke LS-motor nog altijd de beste V8 ter wereld is (objectief gezien)

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

Is zo’n snelle Chevrolet Corvette C6 na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit is wat je in Amerika betaalt voor de krachtigste Corvette ooit gebouwd (1.000+ pk)

Je kunt deze week een brief van de politie ontvangen (en dat is nog erger dan een boete)

‘Mag je een lampje aanzetten in de auto tijdens het rijden of je krijg je dan echt een boete?’

Politie waarschuwt voor vluchtstrookbendes in Nederland – zo willen ze jou oplichten

Politie waarschuwt dat autodieven op zoek zijn naar één type auto: meerdere per nacht gejat

De politie heeft een creatieve nieuwe manier om in de zomer hardrijders te pakken (zonder dat je ze ziet)

Zie jij (zonder te spieken) welke auto een mafklapper aan puin heeft gereden in Rotterdam?

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

De sterkste Corvette (1.250 pk) ooit is sneller dan de snelste Ferrari, maar kost bijzonder weinig

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De populairste pick-up van Nederland krijgt weer een dikke V8-motor

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Zoveel Nederlanders gaan er daadwerkelijk met hun elektrische auto op vakantie

Je moet snel zijn als je deze Mercedes CLA met de krachtigste viercilinder ooit wilt kopen

Dit is de eerste legale elektrische step voor Nederland (en dit kost ie)

Deze nieuwe versie van de Porsche 911 ga je waarschijnlijk het vaakst zien op de weg

Alle auto’s zouden beter af zijn met een olietemperatuurmeter, best tot 60/70 graden wachten voor t gas intrappen, zeker bij diesel.
Zijn compleet andere motoren vergeleken wat hier rond loopt mercedes V8 mogelijk.De rest is allemaal van dat gedownd side stuf wannner je die zolang staioneer laten draaien valt de krukas er onder uit
Een koude motor starten en lang stationnair laten lopen komt te laat op bedrijfstemperatuur zodat zuigers en cilinders nog niet de normale vorm hebben, zodat verhoogde slijtage het gevolg is.
Dat is in dit genoemde geval waarschijnlijk zelden het geval.
Welnee man altijd beter het rustig op temperatuur te laten komen .Veel beter zelfs.
I
Heb ik ook gemerkt met een motor. De temperatuur is normaal zolang je rijd. Eens je stil staat aan een rood licht of dergelijke gaat de temperatuur de hoogte in en moeten de ventilators die koelen. Moet toch iets van zijn.
Bij stilstaan bij een stoplicht of iets anders ontbreekt de rijwind die voor de noodzakelijke koeling zorgt. Dan moet de ontwilkelde warmte kunstmatig worden afgevoerd n.l. via een electrische ventilator.
Anderzijds kan door vibratie een langdurig stationair draaiende motor wel schade berokkenen aan de stilstaande lagers van de transmissie die er tegen gemonteerd is. De kogeltjes worden in de loopvlakken gegrild. Zodat je kleine puntjes krijgt.
Artikel klopt niet helemaal, hij zegt 1 idle uur staat gelijk aan 33 miles rijden. Daarnaast heeft hij niet 400dkm gelopen maar ruime 570dkm (357dkm x 1.6 mile)